ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

 

                             TÜRKMENEM

     Men Türkmenem; Oğuz atanın torunu, Türkün hasıyım. Orta Asya steplerinde at koşturan, oralarda Rus’a ve Çin’e karşı başı dik, alnı ak şekilde hürriyetini koruyanım. Hindistan’da devlet kurup yöneten, Çin’de kırk kişiyle saray basıp korunmaları için set yaptıran yiğitlerin evladıyım.

    Men Türkmenem; Kafkasların esen yeli, dünyanın doğan güneşiyim. Atı evcilleştirip, yazıyı bulanım. O kendini beğenmiş Avrupa’ya temizliği öğrettiğim gibi, krallarını da atayanım. Dünyaya nizam verirken, dil, din ve ırk ayırımı yapmadan üç kıtaya hükmedenim.

    Men Türkmenem; Yaratılanı yaratandan ötürü seven, kaza meydanlarına kınalar yakılıp dualarla uğurlananım. Vatanım ve milletim için cenk meydanlarında kükreyen, barışta herkese güven verenim. Atıyla Orta Asya’dan çıkıp, nal seslerini Avrupa’da duyurarak nam salanım.

    Men Türkmenem; Adım anıldığında üç kıtadan ses veren, dünyanın her yerinde olan ve insanlık var oldukça da hep var olacaklardanım. İlmin ve sanatın yeryüzündeki temsilcisi, insanlığın bu günlere gelişinde köprü oluşturanlardanım.

    Men Türkmenem; dünyada sayılıp anılırken, bugün ocaklarda yanan köz menem. Yandıkça da geçmişini arayan ve bir türlü bulamayanım. Sanırdım ki meni herkes bilir, bilenler de ona göre kendine gelir.

    Men Türkmenem; bazılarını anlamakta zorlanır, kendimden bildiklerimin beni pazarlamalarına kahrolurum. Men ki bunlara layık mıydım diye de hep kendi kendime sorar, hatayı nerede yaptığımı ararım. Ne oldu bana? Meni kimler bu hale getirdi diye avazım çıktığı kadar bağırmaktan kendimi zor alıkoyarım. Hani insan rüyasında kâbus görüp de kan ter içinde uyanır da, doğrulduğunda besmele çeker ya! İşte şimdi men böyleyim. Şu an sesimi duyuramıyor olabilirim, ancak bir gün gök gibi gürleyeceğim de unutmamalıdır.

    Men Türkmenem; Irak’taki gibi Suriye’de de pazarlanıyor olabilirim. Pazarlanmakla da kalmayıp, zulüm görmem için birileri teşvik ediliyor da olabilir. Daha ağırı ise düne kadar benim sayemde yaşamını sürdürenlere beni mahkûm da edebilirler. İşte men ölmezdim ama bu acı bana neyler bilemem.

    Men Türkmenem; insanlığın gereklerini yerine getirir, inançlarımı yaşarım. Ama gelin görün ki, kimileri bunu farklı algılayıp dünyada Türk diye millet yok diyerek, kimileri benim üzerimden teröristlerle pazarlığa oturarak, kimileri adımı dahi anmaktan korkarak ve kimileri de adımı kullanarak bir yerlere hizmet etmeyi asli görevi sayıyorlar.

    Men Türkmenem; menim adımla yola çıkıp, yarı yolda meni terk ederek kaçanlar olmasaydı. Meni mene bıraksalar belki de böyle olmayabilirdim. Artık şunu öğrendim ki, menim ekmeğimi yiyenler, bir yerlerin emriyle meni bölüp parçalayarak yok olmam için çalışanlardır.

    Men Türkmenem; Belki sizin gibiler tarihte onca devletimizi parçalayıp yıkmış olabilirler. Ancak biz öyle bir milletin mensuplarıyız ki, aşiretten devlete ve devletten cihan imparatorluğu kurmuş nesilleriz. Men kâinatın efendisi tüm insanlığın önderi peygamberimiz Hz. Muhammed’in övgüsüne mazhar olmuş ve İslamiyet’in kılıçdarlığını yapmış insanların torunuyum.

    Men Türkmenem; Unutulmasın ki, öldü denilen yerde dirilir, bitti zannedilen yerde tarihi yeniden yazmaya başlarım.


     

 

 

Şuayip ÖZCAN
  
   suayipozcan@yahoo.com  

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/turkmenem-29592yy.htm

16/02/2014

Şuayip ÖZCAN'ın 2012 Yazıları
   -Ülkem Yanıyor

    -Böyle mi olmalıydı...

    -Okumak

    -Kadınlar günü!..

   -Sultanlık

   -Kaybolan nesil

   -Öğretmene alan sınavı

   -Bu düşmanlık niye

   -Yalan ve riya

   -PKK ve eğitim

  -Bozkurtları arıyorum

  -Çocuklarımızı bekleyen tehlikeler

  -Barışmak

  -Dere geçerken

  -Vur abalıya

  -Acıyorum

 -Gözden kaçanlar

 -Tehdit 

 -Batan gemi

 -Darp edilen devlet

 -Yarının gelişi bu günden belli olmuştur

  -Sessiz propaganda 

  -Teknolojinin getirdikleri

  -Kime hizmet

  -Güler misin ağlar mısın?

  -Sendika

  - Kısır döngü

  -Hırsızlık neden önlenmez

  -Kariyer

  -Çocuklarımız 

  -Güvenlik

  -Vefa

  -Üniversitelerim

  - Yetti gayri

  -Müslüman doğru söyler

  -Değişim

  -Aman dikkat

  -Ayrımcılık

  -Para ve intikam

  -Dindar nesil

  -Gücün dünyası

 -Obezite

 

EĞİTİM YAZILARI

 Web Counter
Web Counter

DEFA OKUNMUŞTUR

     ___________________________________________________________________________

"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ  

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=YazarDetay&ArticleID=1020905

 
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]