ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

 

 Hayat      AMERİKA KİRLİ, TÜRKLER KUŞATMADA

    “TSK’ne karşı PKK saflarında savaşan iki Amerikan subayını yakalamışız. Üst düzey Amerikalıların girişimleriyle sessizce serbest bırakmışız.”

    İddiayı MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın İçişleri Bakanı’na soru önergesi vermesi, Aydınlık Gazetesi’nin yazması, Ulusal Kanal’ın “ALTERNATİF” programında konuşulmasıyla öğrendik. Şu ana kadar siyasi ve askeri kesimlerden “doğrudur-yalandır” diye bir açıklama gelmedi.

               05/03/2012 tarihinde anamurunsesi.com yazdı.

___________________________________________________________________________   

                AMERİKA KİRLİ, TÜRKLER KUŞATMADA

    “TSK’ne karşı PKK saflarında savaşan iki Amerikan subayını yakalamışız. Üst düzey Amerikalıların girişimleriyle sessizce serbest bırakmışız.”

    İddiayı MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın İçişleri Bakanı’na soru önergesi vermesi, Aydınlık Gazetesi’nin yazması, Ulusal Kanal’ın “ALTERNATİF” programında konuşulmasıyla öğrendik. Şu ana kadar siyasi ve askeri kesimlerden “doğrudur-yalandır” diye bir açıklama gelmedi.

    Bu iddia karşısında susulursa, “ateş yanmayan yerden duman çıkmaz” deriz.

             Bu alanda Amerika’nın sicili bozuk

    Ben bu iddianın doğruluğuna inanıyorum. Çünkü: a) Yalan olsa, hükümet töhmet altında kalmamak için anında yalanlardı, b) Yalan olsa, Amerikalılar, yıpranmalarını önlemek için “yok böyle bir şey” derlerdi. Bu iddia gerçektir. Çünkü: a) Amerikalılar geçmişte PKK’ya silah verdiler, dağlarımıza ağır silahlar dahi indirdiler, b) Jandarma Genel Komutanımızı suikastla öldürmüşler. İddianın doğru olma ihtimali yüksektir. Çünkü Amerikalılar geçmişte: a) Muavenet gemimizi vurarak subaylarımızı şehit etmişler, b) Yüz binlerce Iraklı, Afganistanlı, Pakistanlıyı öldürdüler, öldürüyorlar. Öldürmek ve parçalamak Amerika’nın özelliğidir.

    Amerikalılar öldürür, öldürtür. Çünkü emperyalist Amerikalıların: a) Türk ordusu ve Türk milletine karşı bir husumeti vardır, b) BOP ile coğrafyamıza yerleşmek istiyor.

    Amerikalıların bize karşı silah kullandığını, Silivri’den de anlarız. Kahraman askerlerimiz, politikacılarımız, aydınlarımız Silivri’de yıllardır boşuna yatmıyor. Bu yatışın, 2005 Oval Ofis görüşmeleriyle bağlantısı açıklandı.

    Yani Amerika’nın sicili bozuktur. Amerika PKK’nın içine subaylarını sokar askerimizi öldürür. Amerika sırf bununla da kalmaz; general ayarlar, savaşmadan TSK’ni teslim alır, ajan imam bulur, “baş imam” ilan eder, imancımızı kirletir.

          Temizliği biz yapacağız

    Bir “temizleme/temizlenme” operasyonu yapmamız gerekiyor. Operasyon kararını biz vereceğiz, operasyonu biz yapacağız.

   Çankaya yokuşunda oturanlar, Dolmabahçe Sarayı’nda poz verenler, Papa’nın kaftanına tutunanlar ne operasyon kararı alabilirler, ne süpürge kullanabilirler. Konjonktürün halkçıları ve milliyetçileri de bunu yapamazlar. Çünkü onlar da hastalıklı ve bağımlılar.

    ABD askerlerinin sağ-salim memleketlerine dönmesi için dua edenlerin, ABD’nin prestij kaybetmesinden endişe duyanların bizi ABD belasından kurtarmalarını beklersek ahmaklık ederiz. Bekleyenler darağacına çıkar.

    Bizim, temizliği yapacak kadar akıl ve enerjimiz var.

        Devlet Bahçeli ve milliyetçilik

    Lütfü Türkkan MHP milletvekilidir. O iddianın takipçisi olmak önce Bahçeli’ye düşer. Bahçeli böyle bir iddianın üzerine gitmeyecekte hangi iddianın üzerine gidecek, merak ediyoruz.

    Bildiğimiz kadarıyla milliyetçilik; kişinin her şeyde milletinin gelişmesini istemesi, milletinin karşılaştığı tehlikeleri bertaraf etmesi, milletinin çıkarlarını korumasıdır. Öyleyse milliyetçilik aktif olmaktır, pasif kalmak değildir.

    Milliyetçilik, milleti yıkanlara payanda olmayı değil, onları sarsmayı gerektirir.

    Odana çekil, milleti uyut, gençliğe apolitik bir kimlik kazandır, TC’nin yıkılışını tütün dumanlarının arasından seyret…

   Milliyetçilik bu değildir. Buna, “Ilımlı Amerikan milliyetçiliği” desek daha doğru olur.

            “Ülkücüleri Ergenekon’dan çıkaracağım”

   Geçmiş yıllarda “Ülkü Ocağı Başkanlığı” yapmış; şu anda bağımsız ve aktif çalışan, milli duygu ve heyecanından hiçbir birikimini kaybetmemiş bir gençle sohbet ettik. Anlamlı, nükteli ve iddialı bir söz etti:

    “Ülkücüleri Ergenekon’dan çıkaracağım!”

    Gülüştük. Cümleyi bilinçli olarak kurduğunu gördüğüm için; ‘biraz açar mısın” dedim. Özetle şunları söyledi:

   “Günümüzün ülkücüleri/milliyetçileri bıkkınlar. Bunları önce bitkinlikten kurtarmak gerekir. Bunlar ayrıca kuşatılmışlar; Ergenekon hayatı yaşıyorlar. Bunlar bizi kurtaramazlar, bunları Ergenekon’dan ben çıkaracağım.”

    İnsanlarımızdaki zekâyı, durum tespitini görüyorsunuz, umut veriyor.

    Yılmak yok. Ergenekon’dan çıkacağız.

 

 

 

Yusuf DÜLGER
İlahiyatçı-Gazeteci-Yazar

  YUSUF DÜLGER'İN 2011'de YAYIMLANMIŞ YAZILARI İÇİN    TIKLAYINIZ...   

2012 Yılı Yazıları:

  -KENDİ KALESİNE GOL ATANLAR

  -BİR KARNEDE DÖRT HATA

 -MİLLİ EĞİTİM ÇÜRÜYOR 

 -TÜRKLERİN ARAPLAŞTIRILMASI

  -RECEP ERDOĞAN'IN YUMUŞAK KARNI

  -STRATEJİK DARBE

  -MİLLİ GÜVENLİK DERSLERİ

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

İkbal VURUCU, Mete KILIÇ, Şükrü ALNIAÇIK, Özcan PEHLİVANOĞLU Müjdat ÖZTÜRK. Birol ERTAN,Ali ERDOĞAN'ın yazıları için TIKLAYINIZ..

  KÖŞE YAZILARIMIZ DEFA OKUNDU...  ___________________________________________________________

"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ  

 
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]