ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

 

   CETKODER GENEL BAŞKANI YAZIYOR...     

      Katılmamak mümkün mü?

    Her zaman söylüyorum ve yazıyorum. Doğru birdir. Doğrunun o su, şu su, bu su olmaz. Doğru doğrudur. Ve eğer doğru olduğuna inandığımız bir mesele varsa bunu söylemek ve ifade etmekten çekinmemeliyiz.

    Bakın TBMM Başkanı Cemil Çiçek İFTAR YEMEĞİ rezaletlerine dikkat çekip önemli açıklamalar yaptı. Ramazan ayının kutsallığına gölge düşürülmemesi yönünde fikirler beyan etti. Aynı anda yoksul dar gelirli insanlara yardımı hatırlattı ama şaşalı görkemli iftar yemeklerinden uzak durulmasını, ayrıca devlet kurum ve kuruluşlarının anlamsız, manasız iftar yemekleri tertiplememesini de arı bir dille kamuoyuna açıkladı.

    Kendisini minnet ve şükranla anıyorum. Saygı duyuyorum. Yıllarca devlet kesesinde iftar yemeği altında israf nitelikli harcamalar yapıldığını söyledim. Bu gün benim doğrumu Sn. Cemil Çiçek çok daha farklı bir üslupla aktardı. Kutlarım. Allah razı olsun. Körlerle sağırlar birbirini ağırlar mantığı ile devlet kesesinden kurumların amir ve memurları birbirini ağırlayacaklarına, gerçek fakir fukaraya koşsunlar. Doğrusu bu. Cemil bey bunu çok güzel izah etti. İnşallah devletin kurum ve kuruluşlarındaki makam sahipleri bu sesi doğru anlarlar.

    Geliyorum Başbakan yardımcımız Sn. Bülent Arınç’a..

    Bugün basına yansıyan bir haber içinde RTÜK e seslendiği gibi kamuoyuna da sesleniyor. TV lerde gösterimde olan programlar ve evlilik işleri ile ilgili.

    İzdivaç programları hakkında söyledikleri çok doğru… Milletimizin örf adet ve kuralları ile örtüşmeyen bu programlar çağ çocuklarımızı kötü etkiliyorlar. Yine aynı şekilde bazı diziler ve programlar UYUŞTURUCU – FUHUŞ- KUMAR gibi ahlaksız ve iffetsiz işleri gençlerimize aşılıyor. Bunların önünü almak lazım…

    Bugünümüzün ümidi ve aynası, geleceğimizin güveni ve teminatı olan gençliğimizi kaybetmemek, gelecek nesillerimizi düşünerek TV dizileri ile programlarına çok acil çeki düzen vermek lazım. Başbakan yardımcısı Sn. Bülent Arınç’ı kutlarım. Diline sağlık. İnşallah bir an evvel ilgili ve yetkililer harekete geçerde bu işlerin önlemini alırlar. Yoksa ülkemizin ve milletimizin geleceği gerçekten karanlık bir hal alıyor. Yeni yetişen nesil, sevgiden- saygıdan- merhametten- toleranstan- hoşgörüden- paylaşımdan- namus ve iffet anlayışından koparılıyor. TV ekranları güzel ahlakı, iyi niyeti, hoşgörü ve toleransı, sevgiyi, saygıyı, yardımı, kardeşliği, mütevaziliği, başkalarına yardım etmeyi, namuslu olmayı, yasalara kanunlara bağlı yaşamayı öğretmeli. Şiddeti, kötülüğü, fenalığı, ahlaksızlığı içermemeli.

    Sn. Arınç ve sn. Çiçek’i ortaya koydukları gerçekler nedeniyle tebrik ediyor, fikirlerine katıldığımı ve desteklediğimi açıklamak istiyorum.
Bu kanayan yaraların artık tedavi edilmesi lazım..

    Bu günlük de bu kadar.

    Selam ve dua ile.

 

 

MUSTAFA GÖKTAŞ
İKTİSATÇI
ÇEVRE VE TÜKETİCİ HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ (ÇETKODER)
GENEL BAŞKANI
mustafagoktas006@gmail.com/12 Ağustos 2011

__________________________________________________________________

                 YAZARIMIZ MUSTAFA GÖKTAŞ' IN SİTEMİZDE YAYIMLANAN YAZILARI                 

 

 YAZILAR BÖLÜMÜ TOPLAM Website counter   DEFA OKUNMUŞTUR

"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ  

 
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]