ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

 

  "ÇETKODER GENEL BAŞKANI YAZIYOR"       

      Ülkenin gidişatı ve az muhteremler!

    Türkiye hiç hoş olmayan olayları yaşıyor. Yüce Meclis çatısında ABSÜRT kavgalar. Gereksiz haykırış ve nidalar. Faydasız çabalar. Argo laflar, haysiyet incitici davranış ve tutumlar. Hiç yakışmıyor. Hiç birine, hiçbir söylem yakışmıyor. Hangi partiden olursa olsun. Hoş değil.

    Neyse…

      15.11.2009 www.anamurunsesi.com yazdı.

____________________________________________________________________________

             Ülkenin gidişatı ve az muhteremler!

    Türkiye hiç hoş olmayan olayları yaşıyor. Yüce Meclis çatısında ABSÜRT kavgalar. Gereksiz haykırış ve nidalar. Faydasız çabalar. Argo laflar, haysiyet incitici davranış ve tutumlar. Hiç yakışmıyor. Hiç birine, hiçbir söylem yakışmıyor. Hangi partiden olursa olsun. Hoş değil.

    Neyse…

     BAŞSAĞLIĞI VE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM

    Şimdi www.haberanaliz.net ‘ e girdim ve Anadolu Ajanstan düşen bir haberi okudum. İzmir Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut ağabey’in yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrendim. İyi insandı. En son telefonla görüştüğümde umutluydu. Mekânı cennet olsun. Nur içinde yatsın. Ailesinin ve yakınlarının acılarını paylaşırım. Başları sağ olsun. Başımız sağ olsun. Allah rahmet eylesin. Bir güzel insanı daha kaybettiğimizin altını çizmek istiyorum.

      TÜRKEŞ LEYLA ZANA’YA NE DEDİ?

    İki gündür bu konu kaynatılıyor. Ne dediyse dedi, şimdi mi aklınıza geldi? Ne diyor muhterem bir büyüğümüz? Dün dündür bugün ise bugündür… İşinize bakın. Sizin işiniz gücünüz yok mu? Ne böyle kaydır kuydur mevzularla uğraşıyorsunuz? Kızım mı demiş. Lazım mı demiş, ne demişse demiş. Hiç de milletin umurunda değil. Sonuca bakın…

     TEVFİK DİKER VE YAZDIKLARI..

    Adam yıllardır yazıyor. Hem de yazdıklarında gram sapma yok. Ben bu adamı yıllardır takip eder okurum. Yeğenim Batu’ya onun yazdığı bir dizi köşe yazısını verdim. Bak adam aynı şeyleri 15 yıldır haykırıyor dedim. Sevmezler. Doğru her zaman eğri kişilere batar. Tevfik beyin yazıları da hep batmıştır. Ama adam doğru yazıyor. Bakın bugüne kadar HABERANALİZ haber hattında o ne yazdı ise 1- 2- 3 ay sonra gündemde o konu ortaya çıktı. Yâda bir konuyu işaret etti, 1 – 2 gün sonra utanmadan aynı konuyu başkaları irdeledi ama Tevfik beyden hiç söz etmediler. Etmesinler. Onun yazıları arşivde duruyor. Bakın bugünkü yazısına. Telefon dinleme rezaletini gündeme taşımış. Hem de yıllar evvel. Ve bu gün diyor ki, ben o zaman sorduğumda ve üstüne düştüğümde örtülmeyip üzerine gidilseydi bunlar azıp bu gün YARGITAYAI da dinlemezlerdi diyor. Doğru diyor. Ama o doğruyu Diker söyleyince bunlara batıyor. Vallahi DİKER bu kardeşim (!) Diker… Hem yukarı doğru diker, hem aşağı doğru diker… Bilmem anlatabildim mi, Siz yinede Diker’i takip edin. Dikil-mekten iyidir.

     ÇİÇEK OLAYI

    Albay Çiçek olayı KABAK tadı verdi. Al bırak, Al bırak… Aç kapa aç kapa artema reklâmını hatırlattı. Adam suçluysa al içeri bırakma. Suçsuz ise alma. Ayıp oluyor. Böylece yargı yıpranıyor. Hoş olmuyor. Ne oluyor kardeşim? Milletin midesi de kafası da bulandı. Yapmayın böyle şeyler. Hepimizin yargıya ihtiyacı var hem de adil, tarafsız yargıya.

     KART BORÇLARI

    Üstüne basa basa defalarca yazdım ve söyledim. Gidişat iyi değil. İyi diyene bakın onun işi iyi. Başkasının ki değil. Ülkede Bu yılın ilk ayından bu yana 178 bin iş yeri kepenk kapayıp iş terk etmiş ise nerede bu iyilik anlayamadım. Ben söyleyeyim size. İyi bir durum yok. Nakit sıkıntısı hat safhada… İşlerin açıldığı filan yok. Kredi kartına sarılanlar yandı. Milyona yakın kişi borçlarını ödeyemeyip felakete düştü. Sözde bir taksitlendirme ve borçlandırma getirdiler. İleride bir bomba daha patlayacaktır. Taahhüt edip ödeyemeyenler bombası. Bunların çoğu tutuklanacaktır. Görün bakın. Çünkü gelirde değişme yok, gider her gün artıyor. Yeme içme diyorlar. Be kardeşim yemeyelim içmeyelim Abuzuttin gibi duralım. Sonuç? İki gün sonra geberelim. Amaç bu mu? Bu yeni bir nüfus planlama metodu mu? Ayıp ya. Siz yiyecek içecek lokmanın kallavisine vuracaksınız, millete de yemeyin içmeyin nasihati yapacaksınız. Yazık bu millete, bunları hak etmiyor. Ekonomik gidişat iyi değil. Açlık, yokluk insan yaşamını her açıdan tehdit ediyor. Ahlaki erozyon oluşuyor. Buda insanlığı yok ediyor. Biz insanız ve insanca, uygarca yaşamak istiyoruz.

     SAVRULUN ŞENER GELİYOR (!)

    Bu başlığı atmış bizim çocuklar. Şener geliyormuş. Gittiğ yerlerdeki kalabalıklara bakıyorum elle tutulur, gözle görülür bir kalabalık yok. Nasıl geliyor anlayamadık. Bizimkilerde abartmış. Savrulun geliyormuş. Yav Batu, sanki öyle büyük bir rüzgâr estirmişte diğerlerini savurup atmış gibi başlık atmışsınız. Geçin bu işleri yavrum. Önümüzdeki günler Şener’in filan değil. Diker’i iyi takip edin. Bakın yine yakaladı o ince detayları. Yazılarını dikkatle okuyun. Bugün dünyanın coğrafyasında değişik senaryolar üretenler, ortaya çıkanların hiç birine geçit vermezler. Hesaplar ince ince Yasemince… Sen Tevfik ağabeyini iyi oku Batu… İyi anla… Akın diyor kakın anlıyorsun. Olmadı.

     MESUT YILMAZ’DAN NEDEN SES SEDA YOK?

    Geçmişte Başbakanlık yapmış. Bağımsızdan seçilmiş gelmiş. Partisi ANAP’ kapatıp gelmiş DP ‘li olmuş. DP’nin tek vekili o. Mecliste hiç konuştuğunu gördünüz mü? Hadi bundan önceki 2 yılı unuttuk. Ya şimdi Açılım maçılım konuşuluyor. Eski bir bakan, Başbakan olarak söyleyecekleri yok mu? Niye sus pus oturuyor? Anlayan çözen var mı? Hayret bir şey ya…

    KUŞTAN KORKAN DARI EKMEZ MİŞ….

    Bak sen Bülent bey’e… Gene inciler döktürmüş… Muhalefete inceden giydirmiş ardından da kuştan korkan darı ekmez demiş. İyide be Bülent bey, Gürültüden korkan da trene binmez. Şimdi kalkar onlarda size böyle cevap verirse ne yapacaksınız? Yeni bir lakırdı bulacaksınız. Eminim. Kayıkçı kavgaları hiç bitmez. Kardeşim birbirinizle didişeceğinize ülkenin açlık, yokluk, işsizlik, eğitim, sağlık gibi ana sorunlarını nasıl çözeceksiniz şunlara kafa yorun. Gerisi gıygıdı…

    Neyse bu günlük bu kadar… Laptop tan, yatakta ancak bu kadar yazabildim. Hemşire geldi, başımda asistanım Dr.Suna ile beraber vızıldayıp duruyorlar. Kalın sağlıcakla. Barış, huzur ve mutluluk diliyorum

 

 

MUSTAFA GÖKTAŞ
İKTİSATÇI
ÇEVRE VE TÜKETİCİ HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ (ÇETKODER)
GENEL BAŞKANI
mustafagoktas006@gmail.com

*******************************************

KEMAL ŞEN'İN YAYIMLANMIŞ YAZILARI

-CUMHURİYET TÜRKİYE'Sİ EN BÜYÜK GURURUMUZ

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

       FERİDUN YILDIZ'IN YAYIMLANMIŞ YAZILARI:

                          -AÇILIMIN LİDERİ ÖCALAN, GERİSİ YALAN 

             -Kandil'den gelen mektup

            

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Nevzat ÇAĞLAR Hocanın Yayımlanmış Yöremiz Kültürü Yazıları

                                     -BİR ZAMANLARIN GÖZDE OYUN ARACI:CINGIRTLAK 

                                     -ANAMUR’DA ESKİ BİR ÇOCUK OYUNU: YEL YELEMEÇ

                         -ANAMUR’DA ESKİ BİR KÖY SEYİRLİK OYUNU : AŞŞAM !

______________________________________________________________

"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ  

   
 
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]