ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

 

  "ÇETKODER GENEL BAŞKANI YAZIYOR"       

         Bizim Tencerede bunlar kaynadı…

    Bugün her zaman olduğu gibi gazeteleri elime aldım okudum. Daha sonra da internet haber sitelerini dolaştım. Gözüme takılan haberleri birde ben benim tenceremde kaynattım.

    Bakalım beğenecek misiniz?

      10.12.2009 www.anamurunsesi.com yazdı.

____________________________________________________________________________

      Bizim Tencerede bunlar kaynadı…

    Bugün her zaman olduğu gibi gazeteleri elime aldım okudum. Daha sonra da internet haber sitelerini dolaştım. Gözüme takılan haberleri birde ben benim tenceremde kaynattım.

    Bakalım beğenecek misiniz?

      DEVRİMCİ KARARĞAH TUTUKLUSUNDAN MEKTUP

    Milliyet’de yer alan haber Radikal’de haber olarak verilmiş. Okuyunca üzüldüm. Eğer Sevim Öztürk iddia ettiği ve gazeteye aktardığı hususlarda haklı ise vay halimize. Ne memleket de yaşıyoruz? Suçsuz ve günahsız git hapis köşelerinde çürü. Olacak iş değil. Allah rızası için bir yetkili bu işi araştırsın. Yazılanlar, iddia edilenler, Sevim’in haykırış ve yalvarışı haklı ise, yazık değil mi insan ömrüne?

      HAMİLE KADINA FUHUŞ YAPTIRMIŞLAR

    Cumhuriyet’te okudum. Ve sonra çok sayıda internette rastladım. Elazığ’da hamile kadını kandırıp fuhuşa sürüklemişler ve fuhuş yaptırmışlar. Evlilik bahanesi ile kandırılmış. Evli iken boşanan kadın üç çocuğunu yuvaya bırakmış. Üstelik hamile. Bu kadının çaresizliğini kullanan ahlaksızlar. Buyurun. Memleketin haline bakın. Ne hallere geldik, getirildik… Dilerim polis olayı ortayı çıkardığına göre bundan sonraki yaşamı bari düzene girer.

      9 PKK'LI TESLİM OLMUŞ

    Durmasınlar hepsi gelsin teslim olsunlar. Adalete ve TC yasalarına güvensinler. Kanla şiddetle bir yere varılmaz. Artık insanlar ölüm haberleri duymak istemiyor. Ne olursa olsun yaşamak istiyor. Yaşam için ise, sevgi saygı nın yeşermesi gerek. Bunun için iş, aş, uğraş gerek. Bu olduğunda insanların karnı doyacak, güzel şeyler düşünecek. Barış ve huzur sükûn bulacak. Artık bu işle daha ciddi eğilinilsin. Lütfen!

      TELEKULAK VE DİNLEME İŞİ REZALETİ DEVAM EDİYOR

    Radikalde bir haber… Tele kulak da sınır yok. Taraf ele almış yazmış, onlar gündeme bir daha taşımış. Doğru da yapmışlar. Nedir bu rezillik? Ülkeyi PARANOYAK bir duruma soktunuz. Simitçi bile telefonda konuşmayak abi, dinleniyoruzdur demeye başladı. Yarabbi! Sen büyüksün… Bu ne andaval, zırzaval iştir?... Bu işin çözümü yok mu, olmayacak mı? Utanç verici bir durum… AB kapısında ABD müttefiki bir devlete bu yakışıyor mu? Nasıl bir iş bu yahu? Önüne gelene at bir çamur, yapıştır bir yafta, al izni dinle dinleyebildiğin kadar. Özel hayat mözel hayat kalmasın. Kodumu oturtsunlar, vurdu mu os…tsunlar… Bu insanların ruhsal dengelerini bozdunuz. Basına yansıyan her dinlenme ve bu dinlenmenin içeriklerinin yayınlanması haberi milleti manyak etti. Bu işin sonu ne olacak? Milletin ruh dengesini bozanlardan hesap sorulmayacak mı? İzin aldıktan sonra kötü amaçla bu izni kullananlardan hesap sorulmayacak mı? Nasıl devlet anlayışı bu kardeşim?

       MÜJDE AR VE DİĞER PROGRAM YAPAN ARTİST VE OYUNCULAR

    Size bir şey söyleyeyim. Toplum olarak böyle işlere çanak tuttukça absürt programları izlemeye devam ederiz. Müjde Ar bir programa çıkıyor. Konuşuyor da konuşuyor. Hep ileri viteste. Kadının hiç geri vitesi yok. Konuşuyor da konuşuyor, hızını alamıyor söylüyor da söylüyor. Allah aşkına bu ne ya? Bir başka kanalda Seda Sayan, Diğerinde Ece bilmem kim. Bir başkasında Ceylan, diğerinde oylan… Ne bu ya? Bu ne rezilliktir ya? Türk toplumu bunu mu hak ediyor? Programa çıkıp neresini kestirdiğini, biçtirdiğini, estetiğini aktarmak maharet mi, özellik mi, güzellik mi? Ne bu ya? Bu işten memnun olan var mı? Geyik cinsi muhabbetler. Ekranlarda eftik geftik programlar. Günah yazık. Toplumun beynini böyle sulandırmaya, ahlaksızlığa, hoşnutsuzluğa, karamsarlığa itmenin ne anlamı var. Yok mu bu memlekette adam gibi düşünen, işin eğitimini almış, kariyer sahibi bilim, ilim adamı, akademisyen, yol gösterecek insan? Bu ülkenin tek ihtiyacı baldır bacak, don sutyen, jartiyer, seksi kadın pozları, belden aşağı konuşmalar, seks, cinsellik fantezilik mi? Başka bir ihtiyaç yok mu? Hayret bir şey ya!

      DP’DEN FARKLI SES GELMİŞ: NESRİN NAS…

    Sabah’ta Mahmut ÖVÜR yazmış. ANAP eski genel başkanlarından NESRİN NAS hanımı konu etmiş. Çok hoşuma gitti. Nesrin hanımı gerçekten çok sever, beğenir, saygı duyarım. Bu açıklamaları da hoşuma gitti. Ne acıdır ki, onun kadar kaliteli, ilkeli, seviyeli kadınlar siyasette pek az. Milletimiz de bu işi pek önemsemiyor. Kadın mı, kadın… Aday edin, gösterin, gelsin. Sonra?... Sonrası rezillik… Oysa Nesrin Hanım gibilerin siyaset yapması, önemli görevlere gelmesi, ülkeyi yönetmesi lazım. Beni şu anki siyasi durumu ilgilendirmiyor. Eskidende ilgilendirmiyordu. Beni sadece Nesrin hanımın hanımefendi kişiliği, ilkeli, seviyeli duruşu ve icraatı ilgilendiriyor. Nerede olursa olsun böyle insanlar olsun. Sayıları artsın. O nedenle yazıyorum. Yoksa DP’de Cindoruk ve yönetiminin bu topluma vereceği doğru bir mesaj ve ilerisi için sergileyeceği güzellikler yok ve göremiyorum da. Ben Nesrin Hanım ve onun gibilerin sayısı siyasette artsın diye yazıyorum. Kaliteli, yetişmiş, bilgili, hoşgörülü, vicdan ve merhamet sahibi, değerli bir hanımefendi. Kolay gelsin Bacım…

      İZMİR’İN KAVAKLARI DEĞİL, HAKAN TARTAN’I…

    Bu adamı gerçekten çok seviyorum. Kendisi ile yakın uzak ilişkim yok. Basından takip ediyorum. Eşe dosta soruyorum. Adam gibi bir adam… Adam gibi bir idareci… İzmir’i artık kavakları ile değil Hakan Tartan’ı ile anıyoruz. Gerçi hoş, İzmir’in kavakları türküsü ayrı bir güzeldir. Ama Hakan Tartan’ı ayrı bir güzel. İşte bunu keşfettiğimiz için Tartan’a bu yıl çevre ve tüketici ödülü verdik. İsabet etmişiz. Hiç üşenmediler İzmir’den Mersin’e gelip ödüllerini alıp gittiler. İki mütevazı insan görevlendirmiş. Serpil Güngör, Ömer Faruk Akınbingöl. Geldiler adam gibi, gittiler adam gibi. Fazla ilgilenemedim. Çünkü sağlık sorunlarım var. Ayrıca o gün her şey üstüme kaldı. Gece yardımcılarımdan birinin babası vefat etti, sabah törene gelirken yardımcımın biriside trafik kazası geçirdi. Hiç bir şey yokmuş gibi töreni yapmak ve sonlandırmak ta baha kaldı. Ben de elime mikrofonu aldım işi becerebilmek için gayret sarf ettim. Kimse bir şeyin farkına varmadı. Sadece Genel başkan takdim yapar mı? Demişler… İş başa düşerse yapar kardeşim… Ne yapalım, programı iptal mi edelimdi, insanlar gelmişler, İzmir’den, Erzincan’dan, Malatya’dan, Kayseri’den, Aksaray’dan birçok ilden gelmiş, kusura bakmayın cenazemiz var, acilde hastamız var, programı iptal ettik mi diyecektik? Olacakları bir düşünün…. Çok şükür böyle bir şey yapmadık. Gelenlerden Allah razı olsun. Çok da güzel geçti. Neyse…

    Tartan’a döneyim… Bu Tartan, hiç boş durmuyor. Her gün, yönetiminde yeğenim BATUHAN SEZER’İN başında bulunduğu bana ait olan HABERANALİZ.NET ve yayın gurubuna bir haberi geliyor. Bir değil belki beş haberi. Batuhan’ın işine hiç karışmam. Ama diyorum ki, bu güzel insana dikkat et. Harbiden güzel bir insan Tartan... Başarı diliyorum kardeşim. Yolun açık olsun. ANKARA VE İSTANBUL’DAN AYRICA MERSİN’DEN KUCAK DOLUSU SEVGİLER…

      CAFESİYASETTE İKİ HABER…

    Birincisi Düğün mağandaları ile ilgili. Bizim çocuklar onlara “maganda-begoviç” ismini takmışlar. Hani düğün eğlence merasimlerinde havaya ateş açan yavşamışlar var ya… Onlar… Onlar için önemli bir yasal düzenleme geliyormuş. Çok güzel. Keyfi olarak tek mermi sıkanın gırtlağını sıkın bakalım bir daha yapar mı? Bu iş hoşuma gitti. Eline her silah alan olmuş adam. Adam mı, madam mı, yoksa şalgam mı belli değil. Düzelsin abi. Bir an evvel.

    İkinci haber bir Anket… Doğuda ve güneydoğuda 28 bin kişinin katılımı ile gerçekleşen bir anket. Anket sonucu oldukça ilginç… Bölge halkının yüzde 47,5 u DTP’yi kabullenmiyor. İlginç bir anket bu anketi okumanız için cefesiyaset’e bugün bir göz atınız.

    Bugünlük de bu kadar, saygı ve sevgi içinde esen kalınız.

 

MUSTAFA GÖKTAŞ
İKTİSATÇI
ÇEVRE VE TÜKETİCİ HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ (ÇETKODER)
GENEL BAŞKANI
mustafagoktas006@gmail.com

*******************************************

______________________________________________________________

"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ  

   
 
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]