ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

 

  "ÇETKODER GENEL BAŞKANI YAZIYOR"       

      Klavyemin Tuşları, sen bilirsin puştları…

    Tarihi biliyorsunuz.
    Tekrarlamama hacet yok.
    Ama yinede söyleyeyim.
    Ne diyorlar?
    Taş devri, Tunç devri…
    Derken, geldik bu devre…
    Bu devir SÜPER PUŞT devri…
    Her çeşit, puşt ve puştluk, günümüz ortamında bol çeşitlilik arz ederek mevcut…

      18.11.2009 www.anamurunsesi.com yazdı.

____________________________________________________________________________

            Klavyemin Tuşları, sen bilirsin puştları…

    Tarihi biliyorsunuz.
    Tekrarlamama hacet yok.
    Ama yinede söyleyeyim.
    Ne diyorlar?
    Taş devri, Tunç devri…
    Derken, geldik bu devre…
    Bu devir SÜPER PUŞT devri…
    Her çeşit, puşt ve puştluk, günümüz ortamında bol çeşitlilik arz ederek mevcut…

    Neyse…

    Biz gündemdeki mevzulara dönelim ve sonrasında bu işleri ele alalım…

       HUKUK DIŞI ŞEY SÖZ KONUSU OLAMAZ…

    Bunu işit de inanma. Sn. Başbakanımız böyle buyurmuş. Telefon dinlemeleri ve YARGITAY’ın mevzusu gündeme geliyor, hukuksuzluğu kabul etmediğini ve hukuk dışı bir iş ve işlem olmayacağının altını çiziyor.

    Doğrudur.
    Her şey HUKUK çerçevesinde cereyan etmiştir (!)
    Atı alan Üsküdar’ı geçmiştir….
    Yani?
    Yanisi şu!
    Tavşan yamaca geçmiştir…
    Bilmem anlatabildim mi?

      PAMUKOĞLU PAŞA SEN ÇOK YAŞA!

    Paşa adım adım ülkeyi dolaşıyor miting yapıp halka sesleniyor.
    Nevşehir’e gidiyor meydanda 50 -100 kişiye hitap ediyor.
    Kürsüden sesleniyor.
    Vatandaşı korkutuyorlarmış vatandaş ondan mitinge gelmiyormuş.
    Hay yarabbi !...
    Ne deyim?
    Paşa sen çok yaşa emi (!)

      ELEKTRİĞE YÜZDE 10 ZAM GELİYOR…

    2010 yılında ilk aydan başlayacak şekilde Elektrik yüzde 10 oranında zamlı gelecek. Otomatiğe bağlanan zamlar halkımızı canından bezdirdi ama kimin umurunda. Alta kalanın canı çıksın. Beylerin ve beylerin çevresinin tuzu kuru. Sadece bu iktidar döneminde yüzde 86 zam geldi. Tık ses yok. O başka zaman ağzını öttüren sendikalar, sivil toplum kuruluşları sus pus. Hayret bir şey ya!

      SAHTECİLİK ALDI BAŞINI GİDİYOR…

    Çare ne? Çare etkin denetim, etkin kontrol ve çalışma. Ayrıca bilgili, eğitimli, kapasiteli insanı devlete almada... Çarı çakalı değil. Adam olamadı, aman devlet memuru olsun zihniyeti ile devletin kadrolarını doldurmayın. Liyakate bakın. Sunulan her evrakın aslını ve asaletini araştırın. Sertifika, kurs bitirme, diploma asılları ilgili kurumlardan en kısa sürede sorulmalı araştırılmalı. Adam devlet memuru oluyor yıllarca da memuriyet yapıyor. Sahte evrakla. Olacak iş değil. Ama oluyor. Lütfen şu işlerin önünü alın.

      CEBER OLAYI KAMUOYUNU ÜZMÜŞTÜR…

    Engin Çeber, sevin sevmeyin bu ülkenin vatandaşı ve vatandaş olarak hakları var. Ayrıca yaşam hakkı var. Siz kim oluyorsunuz da ona bu denli kötü muamele yapıyor ölümüne sebep oluyorsunuz? Hangi hak ve hukukla yapıyorsunuz? Sorumluları gereken hesabı develete vermeli. Vermeli ki, kamu vicdanı rahat etmeli. Bu çocuğun başına gelenler inanın başkalarının da başına gelir. Susmamalıyız ve ÇEBER in hakkını tüm kurum kuruluşlar diğer insanların yaşama hakkı ve vatandaşlık hakkı adına aramalı.

       GÜLTEN KAYA HAKLI

    Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Hanım ““Ahmet Kaya'yı Türkiye'ye götürürsek sayfa kapatılmış olur, burada kalsın ki ayıplar sorgulansın” demiş. Haklı. Hem de çok haklı. Rahmetli neler çekti. Ne gereksiz suçlamalara maruz kaldı. Ne söyledi, ona karşı neler yaptılar. Peki, şimdi ne olup bitiyor? Rahmetli Ahmet Kaya için bir bardak suda fırtına koparanlar, şimdi neredeler? Ağızlarını bıçak açmıyor. Yazık, günah..

    Gülten Hanım haklı.

      ENGELLİYE ÖZÜRLÜ DAVRANIŞ…

    Dün tüm ekranlar yansıdı. Engelliler başkanı Turan İçli konuşmak istiyor korumalar engelliyor, hiç hoş olmayacak şekilde davranıyorlar. Adam kendisine söz verilmediğini beyan ediyor, konuşmak istiyor adamı yaka paça kaldırıp atıyorlar. Hiç yakışmadı. Böylece en özürlü davranışı sergilediler.

      OKUL SERVİSLERİ

    Yetersiz, eğitimsiz, bilgisiz keko tipler paraları var diye almışlar servis plakasını olmuşlar servisçi. Bu işi denetleyen kim? Yok mu? Sadece ehliyet ruhsat, ilgili evraka mı bakarsınız? Araçların sürati, içindeki yolcusuna bakılmaz mı? Neden okul servisleri gece gündüz ansızın denetlenmez? Milli eğitim niçin ardına düşmez? Trafik neden üstün körü denetler? Belediye neden bakmaz. Bakın her gün bir kaza ve onlarca çocuğumuz canından oluyor, ailelerin ciğeri yanıyor. Artık lütfen etkili denetim. Servis şoförlüğü için kıstas koyun herkes servis şoförü olmasın. Bunun eğitimini alsın. Can taşıyorlar. Lütfen önlem…

      SN. ÖYMEN İSTİFA ETMELİSİN!

    Çok yanlış laf ettin. Bunu elli kere telafi edecek söz söylesen de ok yayından çıktı bir kere. Bak halk kabullenemiyor. Ayrıca Partinde patır patır istifalar başladı. Eğer partiyi düşünüyorsan istifa etmeli rahatlatmalısın. Yoksa tahrip devam eder. Partiye de yazık olur. Baykal sana KAL diyebilir. Ne desin? Bu siyasi olgunluk meselesidir. Sen anlayacak ve çekileceksin. Çekilmeyi bileceksin. Tabi yine sen bilirsin.

        HASTANEDE SİLAHLI KAVGA, TECAVÜZ…

    Bakın defalarca söyledim. Hastaneler ve eğitim sistemi bu ülkenin önemli ayaklarından başlıcalar. Ama buralarda özelleştirme son 20 yılda aldı başını gitti. Hiç hastanenin, temizliği, güvenliği, faturalandırması, bilgi işlemi, yemeği özelleşir mi? Bırakın bunu tomoğrafisi, röntgeni, MR (emar) ı özelleşir mi? Bunları özelleştirir özel sektöre müteahhide verirseniz yetersiz, kabiliyetsiz, siyasi torpillisi, iş bilmezi, adam olamamışı gelir orada BEY olur PAŞA olur… Yapmayın. Bu kurumlar ULVİ kurumlar… Bakın güvenlikçiler adam dövüyor, hasta dövüyor, doktor, hemşire dövüyor. Temizlikçiler tecavüz yapıyor. Nasıl olacak şimdi bu? Hastanelerden sağlık kuruluşlarından ÖZEL eli çekin. Lütfen. Günah. Devlete ve millete yazık. Hizmetleri devlet kendi eliyle yapsın. Özel hastaneleri özel sağlık kuruluşlarını demiyorum. Devletin kurumlarındaki hizmetlerden bahsediyorum. Yanlış işler bunlar. Çara çakala, sapığa hasta teslim edilmez, edilemez. Gidin gezin, bu hizmetlerde çalışanları psikolojik raporlardan geçirin. Çoğu uçuk kaçık tip… Yazık ya. Tecavüzde olur, vurma kırma dövmede…

      12 MİLYON ARIYI ZEHİRLEMİŞLER…

    Sizce bunu yapanlar insan olabilir mi? Ne alçakça bir iş bu? Mal sahibinin zararından ziyanından vazgeçtim. Arıların yaşam hakları adına soruyorum, siz insan mısınız? Bu zavallı hayvanlardan ne istediniz? Allahtan da mı korkmadınız? Tüühh kötülerin yüzüne…

        ŞENER MERSİN’E GELİYOR 200 KİŞİ VAR

    Yine Yeni siyasi parti kurucularından Abdüllatif Şener Mersin’e geliyor il binasını açacak kalabalığa bakıyorsunuz 150 – 200 kişi var. Aslına bakacak olursanız Mersin’deki Sivaslı hemşerileri bile ful kadro gelmemişler. Çünkü Mersin’de en az 10 bin Sivaslı var. Ama meydanda yoklar. Sayın Şener meydanlar insanlara bazen erken bir takım şeyler söyler. Bence yol yakınken, bir manevra yap.

      HERŞEY BİTTİ İŞ TEMİZLİK JEL’İNE KALDI..

    Yani, böyle ucubelikler nacak bizde olur. Temizlik Jel’i nedir, ne değildir, yararı, faydası, kullanım şekli ve metodu anlatılmadan, bilmeden, bilinmeden kullanmaya başladılar. Aman yarabbi, saldırıyorlar. Çılgınca tüketiliyor. Gereksiz. Lüzumsuz. Su varken teyemmüme gerek var mı? Milleti uyarmıyorlar. Ne zaman ki Jel’den kör olanlar ortaya çıkıyor, o zaman açıklama yapıp, aman dikkat diyorlar. Kel başa şimşir tarak…

    Al benden de bir kaya nerene dayarsan daya!

    Gelelim mevzuya.

    Başlıktaki mevzuya..

    Evvelki sene KUŞ GRİBİ, şimdi çıktı DOMUZ GRİBİ…

    Dedik ya. Taş devri, tunç devri, şimdi artık süper puşt devri diye…

    Evet, kim bilir kimlerin cebi şişiyor, midesi şişiyor, ense kulak geriliyor, işleri tıkırına girmiş SEMİRTİYOR…

    Semirtsinler ve semirsinler bakalım…

    Ne demiş düşünür…

    Mal sahibi, mülk sahibi
    Hani bunun ilk sahibi?
    Mal da yalan mülk de yalan,
    Var birazda sen oyalan…

    Bilmem anlatabildim mi?

    Bugünlük de bu kadar, sağlıcakla kalın.

 

MUSTAFA GÖKTAŞ
İKTİSATÇI
ÇEVRE VE TÜKETİCİ HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ (ÇETKODER)
GENEL BAŞKANI
mustafagoktas006@gmail.com

*******************************************

______________________________________________________________

"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ  

çet  
 
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]