ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

   
 

  "ÇETKODER GENEL BAŞKANI YAZIYOR"       

      Bugünkü yaşadıklarım…

    Sabah ABD’deki tasarı için bir tavır koyduk. Tüm basına da bu tavrımızı bülten olarak geçtik. Sonrası gelişmelere baktık. Acayip telefonlar aldım. Kimi, sanane derken, kimi helal olsun sana diyordu. Bazı anlayamadığım tipler ise ısrar ile HÜKÜMETE yükleniyor ve benim ağzımı yoklarcasına kıvırtıp potturuyor ve ben ne diyeceğim diye bekliyordu. Tabi beklediği cümleleri sarf etmedim.

    Elbette biz bir Sivil toplum kuruluşuyuz. Bizim yaptıklarımız, tavrımız ne derece toplumda kabul görür, onun takdirini yüce halkımıza bırakırım.

      07.03.2010 www.anamurunsesi.com yazdı.

____________________________________________________________________________

                  Bugünkü yaşadıklarım…

    Sabah ABD’deki tasarı için bir tavır koyduk. Tüm basına da bu tavrımızı bülten olarak geçtik. Sonrası gelişmelere baktık. Acayip telefonlar aldım. Kimi, sanane derken, kimi helal olsun sana diyordu. Bazı anlayamadığım tipler ise ısrar ile HÜKÜMETE yükleniyor ve benim ağzımı yoklarcasına kıvırtıp potturuyor ve ben ne diyeceğim diye bekliyordu. Tabi beklediği cümleleri sarf etmedim.

    Elbette biz bir Sivil toplum kuruluşuyuz. Bizim yaptıklarımız, tavrımız ne derece toplumda kabul görür, onun takdirini yüce halkımıza bırakırım.

    Ben bu açıklamayı yaparken HÜKÜMETİ kınamadım. Aksine destek olacağımızı beyan ettim. Kimsenin bizim ulusal birliğimize, dirliğimize zarar vermeye hakkı yok. Hükümetin bu alanda yaptığını görmezden gelmek de doğru değil. Bu tasarı 1970 yılından bu yana sürekli kaynatılıp, kızdırılıp ABD meclisinin önüne konuyor. Daha 2007 taptaze karşımızda. Neler oldu hatırlayalım. 1975 ‘te, 1984 ‘te yaşananları hatırlayalım. 2005 te aynı tasarı için yapılan oylamaya bir bakalım. 40 evet vardı 7 hayır vardı. Yani bizden yana 7 kişi oy kullanıyor onlardan yana 40 kişi. Ama bakın bugünkü benimde her zaman olduğu gibi tepkimi çeken oylamada 1 oy farkı var. 23 onlar 22 biz. Bu nedir? Bu gerçekten hükümetin son dönemlerde gösterdiği ciddi kararlı tutumunun eseridir. Ve o kararlı tutumun akşamüzeri semeresini aldık. ABD bu tasarıyı her ne kadar 1 oyla geçse de genel kurula getirmeyeceğini söylüyor. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Dışişleri Bakanı söylemleri ortada… Bekleyeceğiz hep birlikte göreceğiz. Ben bu tasarının genel kurulda yasallaşmayacağına inanıyorum.

      Gelelim Münir Özkul Bey amcamıza…

    Gerçekten çok sevdiğim insan. Allah uzun, sağlıklı ömür versin. Neslinin son örneklerinden... Kültür Bakanı ziyaretine gitmiş. Hasta yatağından resimleri yayınlandı. İlgi ile dikkat ile okudum. Öncelikle Bakana teşekkür ediyorum. Bu ince ve nazik hareketinden dolayı… Çok duygulandığımı ifade edeyim. Gerçek sanatçılara özlem duyduğumuz günlerde bir gerçek sanatçıyı hasta yatağında anmak, ziyaret etmek beni çok duygulandırdı. Sağ ol Ertuğrul Bey…

    Münir amca, Allah (CC) den sana acil şifa diliyorum. Senin şu anda yanında kim varsa, kim yardımına koşuyorsa, yaşaman için kim bir gayret sarf ediyorsa Allah ondan razı olsun. Dualarımı seninle.

      Kız Ayşo, seni sevmeyen ölsün…

    Ayşe Arman… Zaman zaman onu böyle kalemime dolarım. Yine yapmış yapacağını. Biliyorsunuz ona ödül kazandıran bir röportajı vardı. Eşcinsel Futbol hakemi Halil İbrahim Dinçdağ ile. Hürriyette bugün onu okudum. Ayşo diyor ki, ben o olaydan sonra ödül aldım Halil ise babayı aldı diyor. Ekliyor biraz argo oldu ama en iyi bu cümle anlatıyor. Ben kazandım o kaybetti diyor. Ne diyeyim ben sana Ayşo Kurban? Yine cuk diye oturtturdun. Var olasın emi…

      Mustafa Balbay olayı

    Derinden üzülüyorum. Olayın derinliğini, suçlamanın aslını, içeriğini bilmiyorum. Benim üzüntüm şu. Cebinde sarı basın kartı taşıyan, bir ömrü gazetecilik ve yazarlıkla geçen hiçbir sabıkası olmayan ve yurt dışına kaçacak bir insanda olmayan Mustafa Balbay’ın 1 yılı cezaevinde tutuklu geçirmesine gerçekten üzülüyorum. Ailesi, üzüntüden perişan haldeler. Bu böyle basit bir olay değil. Dağdaki eşkıyaya, askerimizi polisimiz katleden teröriste ılımlı yaklaşan büyüklerimizin, Balbay’a da olumlu yaklaşmasını rica ediyorum. Yargılaması yine devam etsin. Hakkında yasak koyun ama bu yargılama devam ederken onu içerde ısrarla tutmanın anlamını çözebilmiş değilim. Yazık günah. Yanılıyorsam affola.

      Şöhretlerin evlilikleri üzerine

    Bakın sık sık medyaya yansıyor. Şöhret insanların başını döndürüyor olmalı magazin dünyasında sürekli ayrılık ve boşanma haberleri. İnanın bu sanatçılar eşlerinden ayrıldılar mı çok üzülüyorum. Bunun çok sebebi var. Bir, insan olarak yuvalarının yıkılmasına üzülüyorum. Ayrıca onlar toplumun örnek aldığı, özellikle gençlerin örnek aldığı insanlar. İkincisi de işte bu. Gençlere evliliklerini bir anda bitirerek kötü örnek oluyorlar.

    Yapmayın kardeşim. Evlilik kutsal bir müessese… Yıpratmayın bu müesseseyi. Ayrıca sahip çıkın yuvanızın birlik ve dirliğine. Bu kadar kolay mı bu evlilik ve ayrılık? Peki ya o çocuklar? Onların suçu günahı ne? Niye o sıcak yuvayı dağıtıyorsunuz? Yapmayın kardeşim. Bir daha, bir daha düşünün ve tamir edin ilişkinizi. Yansıtmayın medyaya, topluma bu özelinizi. Üzmeyin bizi. Siz sadece size ait değilsiniz. Her biriniz bu topluma mal olmuş, birbirinizden kıymetli varlıklarsınız. Bu halleriniz o kıymetli varlığınızla örtüşmüyor. Lütfen. Yuvanıza sahip çıkın. Ailenizi parçalamayın.

    Bugünlük de bu kadar.

    Saygılarımla.
 

 

MUSTAFA GÖKTAŞ
İKTİSATÇI
ÇEVRE VE TÜKETİCİ HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ (ÇETKODER)
GENEL BAŞKANI
mustafagoktas006@gmail.com

*******************************************

 MUSTAFA GÖKTAŞ'ın Önceki Yazıları
 -Öğretmene bak izna gel!

 -Esnafa “acil” el atın!

 -Tombulacık Halimem yar başına gel düzeni…

 -Tingirifistan Demokrasisi…

 -Hayvanı Sevmeyen İnsanı sever mi?

 -Darbe ve Darbecilere oldum olası karşıyım

 -Ye iç gül oyna, umrunda mı dünya?

 -Bana gelen mailler ve istekler

 -Türkiye'min bir garip halleri (!)

 -Ülkenin gidişatı ve az muhteremler!

 -Klavyenin Tuşları, Sen Bilirsin Puştları

 -Verdik ödülü aldık modülü (!)

 -Mersin polisi düzgün çalışmıyor

 -Bizim Tencerede bunlar kaynadı…

 -Ortalıkta birçok GIYGIDICI var…

 -Buradan bakınca mesele çok farklı!

 -Her işimizi çözdük bir kadınımızın ayakta çişi kaldı (!)

 -Bizdeki siyaset anlayışı  

 -Bize ne oluyor böyle? 

 -Hazır yemekçiler çok sıkı denetlenmeli…  

 -Bir avuç çevreciyiz... 

 

_________________________________________________________________

"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ  

 
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]