ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

 

  "ÇETKODER GENEL BAŞKANI YAZIYOR"       

       Tingirifistan Demokrasisi…

    Canım memleketim bir tuhaftır. İnsanı da tuhaftır. Herkes dürüstlükten dem vurur ama iş başa geldi mi hak getire…

    Bakın GAK GUDİ, GUK GİDİ siyaseti devam ediyor.

    İçi boş, tam takır kuru bakır laflar.

    Beceriksiz birçok gıygıdıcı…

      11.02.2010 www.anamurunsesi.com yazdı.

____________________________________________________________________________

        Tingirifistan Demokrasisi…

    Canım memleketim bir tuhaftır. İnsanı da tuhaftır. Herkes dürüstlükten dem vurur ama iş başa geldi mi hak getire…

    Bakın GAK GUDİ, GUK GİDİ siyaseti devam ediyor.

    İçi boş, tam takır kuru bakır laflar.

    Beceriksiz birçok gıygıdıcı…

    MHP lideri Bahçeli çıktı kürsüde Medya patronlarına veryansın etti…

    Bakıyorum bu gün haberlere Bahçeli’yi gurup toplantısından canlı veren medya ortada yok. Kimse vermedi. Bu ne demek biliyor musunuz? Eğer medya böyle devam ederse MHP çok oy kaybeder. Bakın görün. Benden burada yazması…

    Hikmet Sami Türk konuşmuş. Devlet büyüğümüz buyurmuşlar. ‘ yapılması gereken anayasa değişikliğidir’ demiş. Doğru. Çok doğru. Ama nafile. Gel sen bunu kalın kafalı, örümcek beyinli ve DARBESEVER zihniyete anlat. 1980 Anayasasından herkes rahatsız. Sağcısı, solcusu rahatsız… Ama iş değiştirmeye geldi mi, elli kafadan elli ses çıkıyor. Pandomima oynuyorlar. İşin suyunu çıkarıyorlar. Ne vardı Hikmet Sami bey biraz daha erken konuşsaydı…

    CHP lideri çıktı kürsüde avaz avaz bağırıp Başbakana çattı. Durup dururken eşini gündeme getirip Fransa’yı işin içine katıp bir iddiada bulundu. Ben o iddiayı buraya almıyorum. Vallahi güldüm, billahi güldüm. Olacak iş değil. Ne zottik şeyler bunlar… Ve akşamüstü Başbakanlık iddiayı resmen yalanladı. Ardından taraflardan diğeri olan FRANSA da olayı yalanladı. Al şimdi… Kocaman Genel Başkansın. İki taraf da sizi yalanlıyor. Şimdi ne yapacaksınız? Mutlaka yapacağınız şeyler vardır. Ama ne gerek vardı şu tartışmaya? Başında bulunduğunuz kuruma. Size yakıştı mı? Bana sorarsanız hayır. Gerisi sizin işiniz.

    Başbakan Erdoğan’a gelince… Ayıp Sayın Erdoğan. Siz Başbakansınız. Siz Devleti yönetiyorsunuz. Ve siz daha olgun, daha, hoşgörülü, daha mütevazı olmak zorundasınız.

    İstesen de, istemeseniz de bu böyle. Ve siz bulunduğunuz makamın zorluklarını çok iyi biliyorsunuz. Lütfen Bazı şeyleri duymayın, bazılarını görmeyin. Elbet duyan, gören, tartışan, istişare eden olacak. Halk SALAK değil. Herkes ölçüp biçip tartıyor. Ne oluyor bitiyor vatandaş işin farkında. Boşa ne sinirleniyorsunuz. Bence hiç gerek yok.

    En doğru lafı Sn. Cumhurbaşkanı etti. Lütfen herkes üslubuna dikkat etsin dedi. Gerçektende öyle. Bu ne fütursuzluk yahu! Ağzını açan ileri laf ediyor. Hep ileri. Hiç geri vitesleri yok. Hep ileri. Ayıp ya! Ülkenin BARIŞ – HUZUR- SÜKUN’ a ihtiyacı var. Ne oluyor size kardeşim? Mecliste en kral deri koltuklarda oturuyorsunuz. En kaliteli yemeği, etlisi sütlüsü (katkı maddesiz, hormonsuz, genetiksiz, ilaç kalıntısız) 2 – 3 liraya yiyorsunuz. Telefon beleş. Sekreter beleş. Birçoğunuzun altında makam arabası… Şöfor beleş. Lojman beleş. Saymayayım daha fazlasını. Vatandaşın halini göreniniz var mı? Açlık, yokluk, sefalet ve işsizlik aldı başını gidiyor. Hanginizde bu işin çözümü için, ne var? Kuru gürültü. Gereksiz muhalefet. Ben buradan muhalefet partilerine sesleniyorum. Bu kadar vatan millet Sakarya diyenlerseniz ve iddialarınızın sahibiyseniz, buyurun toplu olarak istifa edin. Az değilsiniz. CHP – MHP – BDP ve Bağımsızlar hadi gelin toplu istifa edip AKP yi tek başına bırakın bakalım orada ne yapacaklar? Yok, olur mu öyle şey. Ne yardan ne serden hesabı…

    Yahu geçin be… Millet her şeyin farkında. İşte o yüzden tabanda destek bulamıyorsunuz.

    Dink davasına bakıyor musunuz? Çok çirkin gelişmeler yaşanıyor. Yazıktır günahtır. Ortaya atılan iddialara üzüldüğümü ifade etmek istiyorum. HRANT DİNK olayı en ince ayrıntısına kadar incelenip karanlık nokta bırakılmadan adalet tecelli etmelidir. Türk adaleti dünyaya örnek teşkil edecek bir sonucu ortaya çıkarmalıdır.

    Antalya’da yaşanan sel felaketi çok korkunç… Bereket can kaybı çok olmadı. Ama maddi kayıp çok fazla… Hayatını yitirenlere Allah’tan rahmet diliyor, geride kalanlarına sabrı cemil ve başsağlığı diliyorum. Bu konuda yapılması gereken her fedakârlığa hazır olduğumuzun altını çizmek istiyorum.

    Demokrat partide üfürükten projeler ve kandırmacalar devam ediyor. Önümüzdeki genel kurulda DEMİREL gelecekmiş, kürsüye çıkacakmış, çok önemli çok anlamlı açıklamalar yapacakmış ve milleti DEMOKRASİYE sahip çıkmaya çağıracakmış. Resmen DP den yana tavır alacakmış ve AKP’yi iktidardan böyle indireceklermiş… Miş, mış, muş…

    Vay be… Şu martavalizasyonluklara bakın… Ne yapsınlar?.. Önce 35 milyon dolarla geliyoruz partinin sorunu kalmayacak dendi. Ardından Cindoruk gidecek yerini genç birine bırakacak dendi. Daha sonra Seçimle gelen seçimle gidecek daha fazla demokrasi dendi. Hiçbiri olmadı. 35 milyon dolar değil 35 bin lira gelmedi. Parti parasızlıktan kıvranıyor. Çoğu yerde teşkilatların kapısı açık değil. Cindoruk’un gitmeye niyeti yok. Koltuk tatlı geldi. Demokrasiden parti nasibini almamış. İşte alınan il ilçe başkanları. Üstelik adamlar seçimle gelmişler onları alıyor yerlerine atama yapıyorlar. Bunu yaparken DEMOKRASİ nerede? Yapılan hareketin neresinde demokrasi var? O da boş. Bir daha söylüyorum. Hüsamettin Cindoruk- Mesut Yılmaz- O versiyondaki arkadaşlar ile DP bir arpa boyu yol alamaz. Göreceksiniz bahsettikleri Genel kurulu da yapmayacaklar. Yaparlarsa bile Demirel gelip o dediklerini yapmaz. Boş laf bunlar. Tansu Çiller’siz o Hareket başarıya ulaşmaz. Şu mevcut ekipte, Çiller’in adına tahammül edemiyor. Gerçi hoş, Çiller de olsa, parti oyları ancak 6- 7’ler de olur. Fazlada bir şey beklemesinler.

    Mustafa Sarıgül eğer biraz daha akıllı, sabırlı, hoşgörülü, mütevazı hareket eder, MERKEZ SAĞDA olup, kırılıp gücenip kıyıda köşede bulunan akil insanları da yanına alır ekibine katarsa emin olun önümüzdeki seçimlerde umulmadık netice alır.

    Numan Kurtulmuş, ilk önce güzel bir çizgide idi. Ama şimdi görüyorum ki hocanın etrafı da DALKAVUK dolu. Öyle havaya sokmuşlar ki, Numan Hoca olmuş BAŞBAKAN yada koalisyon hükümetinin ortağı… Allah aşkına, Erbakan’sız o iş yürür mü? Erbakan’a rağmen milli görüş harekete geçer mi? Bırakın şu Erbakan ile Numan beyin arasına nifak sokmayı… Kaynaşın beyler kaynaşın. Zıtlaşmayın.

    Neyse…

    İşte tüm bu olan biten ve sergilenen siyasi oyunlardan dolayıdır ki yazımın başlığını TİNGİRİFİSTAN DEMOKRASİSİ koydum…

    Bizdeki Demokrasi böyle…

    Tingirifistan…

    Herkes kendi fistanıyla olaya bakar. Hep onun fistanı iyidir.

    Ama unutur bindiği bir tahterevallidir.

    Tahterevallinin bir inip bir çıktığını unutmuş..

    İndiğinde ve çıktığında FİSTAN açılıp kapanır ve ayıp yerler ulu orta görünür. Tahterevalliye binenin kendi görmez ama seyredenler neyi, nasıl gördüğünü hiç unutmaz. O tahterevalliye şimdiye kadar kimler bindi kimler indi ve millet neler gördü (!)

    Bugünlük de bu kadar.

    Barış –huzur- mutluluk hepimizin olsun.

    Saygılarımla.
 

 

MUSTAFA GÖKTAŞ
İKTİSATÇI
ÇEVRE VE TÜKETİCİ HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ (ÇETKODER)
GENEL BAŞKANI
mustafagoktas006@gmail.com

*******************************************

 MUSTAFA GÖKTAŞ'ın Önceki Yazıları

_________________________________________________________________

"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ  

 
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]