ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

   
 

  "ÇETKODER GENEL BAŞKANI YAZIYOR"       

     Nerede kalmıştık?

    Evet, bugün gündemdeki meseleleri ele alıp kendi penceremizden bakarak değerlendirme yapmak istedim. Yanlışlık olursa Affola…

      21.04.2010 www.anamurunsesi.com yazdı.

____________________________________________________________________________

          Nerede kalmıştık?

    Evet, bugün gündemdeki meseleleri ele alıp kendi penceremizden bakarak değerlendirme yapmak istedim. Yanlışlık olursa Affola…

         YUMRUK HİKÂYELERİ

    Önce Ahmet Türk’e bir yumruk indi. Ardından Bakan Yıldız’a ve ardından Belediye Başkanına…
    Son derece yakışıksız, ahlaktan yoksun, saygısız, irite bir davranış.
    Kim yaparsa yapsın.
    Ne için, hangi amaçla olursa olsun.
    Doğru değil.
    Hangi devirdeyiz, ne yapmaya çalışıyoruz?
    Kavga ile şiddet ile bir yere varmak mümkün değil.
    Barış, uzlaşıdan geçer. Toplumsal uzlaşı ve barışa ençok ihtiyacımız olduğu bir süreçte bu görüntüler hoş değil. Tüm yumruklananlara geçmiş olsun, acil şifa diliyorum.

         DP BELEDİYE BAŞKANI HAYATINI KAYBETTİ

    Haberin başlığı bu... İnanın çok üzüldüm. Sevdiğim ve saygı duyduğum bir insandı. En son telefon görüşmemizde bana “ ne olacak bu partinin hali Mustafa’m, çok üzülüyorum bu hale” demişti. Bende, "Değerli kardeşim üzülme. Buda geçer. Ama bu delip geçeceğe benziyor. Tepedeki bu görüntü ile bir şey olacağa da benzemiyor. Yukarıda şekil iyi değil. Partinin en başta genel başkan sorunu var. Kimse Sn. Cindoruk’la bu iş olur dediği yok. Yeni biri diyor. Genç biri diyor. Heyecan getirmeli diyorlar. O da ortada yok. Görünmüyor. Partinin içindeki gençlerinde önü tıkanmış vaziyette. Parti dışında isim aramanın bir anlamı yok. İşte içerde Çağrı Erhan, Gültekin Uysal, Erkan Mumcu, Salih uzun var. Daha birçok arkadaş var. Ama yollarını tıkıyorlar. Bu model siyasi anlayış tıkandı. Bu siyasi anlayışla DP’de hiçbir şey olmaz, olmayacaktır da” dedim.
    Çok üzüldü Rahmetli. Ne yapacağız peki demişti? Yapacak bir şey yok.     Yukarıdakiler yapacak dedim.  Neyse… Çok üzgünüm. Memleket değerli bir evladını yitirdi. Tertemiz bir insandı. Allah Rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Başımız sağ olsun.

          NEREDE BU ORDU GÖREVE PANKARTI TAŞIYANLAR?

    Sıkıştılar mı, ordu göreve diye pankart taşıyan, yollarda fink atanlar vardı. Bakın Ordunun birçok personeli, rütbeli rütbesiz Ergenekon, Balyoz, Sarıkız, bilmem ne ismi ile içerde. Acayip te sıkıntılı günlerden geçiyorlar. Küfür ve hakarete gerek yok. Fikir ve düşüncelere saygılı olmayı bileceğiz. Bu insanları göreve davet edenler, pankart taşıyanlar şimdi nerede? Bak onlar içerde. O ortalıkta ahkâm kesenler nerede? Şimdi hep birlikte koro halinde, “ biz namussuzluk, kötü ve şer iş yapanın yanında olmayız” diyecekler. Tamam da, şimdi o içerde yatanların hepsi şer iş mi yaptı, ya da kötü mü? Madem kötüler, ne diye göreve davet edip duruyordunuz.

    Kıvırtmayın şimdi. Anlaşılıyor ki, düşenin dostu olmuyor. İşte örneği. Adamlar, iyi kötü. Onu tartışmam. Ama içerdeler. Ananda, hatırlayanda, dertlerine çare olanda yok. Haklı mı haksız mı onu zaman gösterecek. Ama şu vefasızlığa bakın siz. Ordu göreve imiş… İyi de be bilader, şimdi bu ordu için niye ağzınızı bıçak açmıyor?

    Peygamber ocağı dediğimiz o kutsal çatı çatır çatır çatırdıyor. Nerede bu ahkâm kesenler? Neyse…

         ÖĞRENCİ SERVİSLERİ

    Defalarca seslendim. Okul servisleri ciddi ve üzerinde sıkı durulması gereken müessese... Milli eğitim yetkilileri, İçişleri yetkilileri el ele vererek meseleyi kökünden çözmeliler. Her önüne gelen servisçi olmamalı, servis şoförü, hostesi, çalışanı olmamalı. Defalarca dedim. Yine diyorum, iyice inceleyin bunların içinde sabıkalı olanları temizleyin. Mutlak eğitimden geçirin. Kılık kıyafet yönetmeliği uygulayın. Konuşma ve davranış biçimi öğretin. Bunlar direk yetişen çocuklarımızla muhataplar. Ve kötü örnek oluyorlar. Lütfen bu işi düzeltin. Bakın göreceksiniz kazada kalmayacak, kavgada, ırza tasallutta. Artan kazaların çoğunluğu bilgisiz, seviyesiz, kültürsüz, yeterli alt yapısı olmayan tipler yüzünden. Lütfen yönetmeliği elden geçirin ve çok sıkı tedbir alın. Yazık o hayatını yitiren çocuklara. Bunun yanı sıra bunların çoğu çocuklara uyuşturucu bulaştırıyor. Lütfen kardeşim, çok sıkı hale getirin. Disiplin altına alın. İçişleri ve Milli Eğitim koordineli çalışmalı.

        SİİRT'TE TECAVÜZ VAKASI

    Küçük yaşta kız çocuklarını nasıl mağdur etmişler. Haberi okuysanız kanınız donmuştur. Çok büyük üzüntü ve elem verici hadise... Orada kimse yok mu diye başlık atan olmuş. Çok haklı. Orada kimse yok. Onlar insan olamaz. Bunu yapanların insanlıkla alakası olabilir mi? Bu ne rezil şeydir böyle? Bunu yapanları devlet en ağır cezaya çarptırmalı. Bunlar güneş yüzü görmemeli. Ve bu tür hadiseleri yapanlara aynısı uygulanmalı. Yani çok ağır cezalar verilmeli. Af da olmamalı. Gün geçmiyor ki, küçük yaşta, ilköğretim öğrencisi çocuklara tecavüz ve cinsel istismar olmasın. Çok aşırı artış gösterdi. Her zaman söylüyorum. Eğitim öğretim müfredatı baştan aşağı yenilenmeli. TV lerdeki abuk sabuk diziler elden geçmeli. Şiddet, tecavüz, sapıklık içeren, açık saçık dizilere izin verilmemeli.

         TÜRKİYE’DE 729 KADINA BİR EBE DÜŞÜYORMUŞ

     Bakın çok ciddi bir haber. Türk sağlık sen araştırmış ve basına yansıtmış. Doğru. Ama bunun çok sebebi var. Ben buradan ihbar ediyor ve Devletin yetkili ilgili makamlarında oturanlara bir çağrıda bulunuyorum. Kadrosu EBE olan kaç kişi müdür, müdür yardımcısı, şef yâda idari bir başka görevde çalışıyor? Kaç ebe geçici görevle veya vekâleten başka dalda çalışıyor? Bakanlık tüm illere yazsın ve istesin. Kimine bakanlık onay vermiş, kimisi valilik olurları ile bu şekilde çalışıyorlar. Sonrada kalkıp EBE yok. Yeterli değil deniyor. Olanı da çalıştırmıyorsunuz ki!

    Arkasına dayısını, emmisini, partilisini, genel müdürünü, müsteşarını, vekilini alan EBE iken olmuş başka bir görevde yetkili. Ondan sonra 729 kadına bir ebe düşüyor dersiniz. Elinizde kadrosu EBE olanlar hangi görevde bir araştırsanıza. Bir baksanıza. Ben araştırdım yurt geneli 151 kişinin EBE iken farklı görevde değerlendirilişini gördüm. Koskoca SAĞLIK BAKANLIĞI bu işi isteyecek de bir dakikada ortaya çıkartamayacak (!) İstesinler bir günde bitirirler. Bir genelgenin başında... Kadrosu EBE olan ebelik yapacak, başka görevde ise görevini iptal edeceksiniz desin bakın görün. Neler çıkacak. Ama kimin umurunda?

          EKMEKTEKİ KİRLİ OYUN

    Defalarca söylememize ve konuyu gündeme getirmemize rağmen, yetkili ve ilgili makamda oturanlar kulaklarının arkasını kaşımaya ve ANTEBİN HAMAMLARI şarkısını söylemeye devam ediyorlar. Tabi ki olan vatandaşa ve sağlığımıza oluyor. Birincisi gramajından çalınmayan, sıhhi ve ucuz ekmeği bize yedirin diyoruz, o yerli olmuyorlar. Sonra Ekmek artık ambalaja girsin, pis elleri ele dokunmasınlar diyoruz, tınlayan yok. Bir iki belediye haricinde işi ciddiye alan yetkili ve ilgili yok.

    Tarım bakanlığı ve sağlık bakanlığı, içişleri bakanlığı yetkililerini göreve davet ediyoruz. Artık bu işi de bir bitirin. Ekmek ambalaja girsin. İçine kimyasal beyazlatıcı ve farklı katkı maddeleri girmesin. Lütfen. Halkın sağlığı ile oynamasınlar artık.

 

MUSTAFA GÖKTAŞ
İKTİSATÇI
ÇEVRE VE TÜKETİCİ HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ (ÇETKODER)
GENEL BAŞKANI
mustafagoktas006@gmail.com

*******************************************

 MUSTAFA GÖKTAŞ'ın Önceki Yazıları
 -Asıl açılımı umudunu yitirmiş olan Esnaf ve işsizler bekliyor...

 -Eğitim öğretim sistemi…

 -Bedelli Askerlik Beklentileri…

 -Bu çocuklar bizim…

 -AB proje paraları ve akıbetleri…

 -Siyasi partiler kanunu ve seçimler...

 -Bugünkü yaşadıklarım… 

 -Öğretmene bak izna gel!

 -Esnafa “acil” el atın!

 -Tombulacık Halimem yar başına gel düzeni…

 -Tingirifistan Demokrasisi…

 -Hayvanı Sevmeyen İnsanı sever mi?

 -Darbe ve Darbecilere oldum olası karşıyım

 -Ye iç gül oyna, umrunda mı dünya?

 -Bana gelen mailler ve istekler

 -Türkiye'min bir garip halleri (!)

 -Ülkenin gidişatı ve az muhteremler!

 -Klavyenin Tuşları, Sen Bilirsin Puştları

 -Verdik ödülü aldık modülü (!)

 -Mersin polisi düzgün çalışmıyor

 -Bizim Tencerede bunlar kaynadı…

 -Ortalıkta birçok GIYGIDICI var…

 -Buradan bakınca mesele çok farklı!

 -Her işimizi çözdük bir kadınımızın ayakta çişi kaldı (!)

 -Bizdeki siyaset anlayışı  

 -Bize ne oluyor böyle? 

 -Hazır yemekçiler çok sıkı denetlenmeli…  

 -Bir avuç çevreciyiz... 

  KÖŞE YAZILARIMIZ TOPLAM DEFA OKUNMUŞTUR...

_________________________________________________________________

"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ  

 
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]