ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

 

 Hayat        MİLLİ GÜVENLİK DERSLERİ

                    (Türk Silahlı Kuvvetlerini Yıpratma süreci)

    Avrupa Birliği raporları Milli Güvenlik Dersi’nin asker öğretmenler tarafından okutuluşunu eleştiriyormuş. Recep Erdoğan hem bunu açıkladı, hem de gelecek yıldan itibaren bu dersin sivil öğretmenler tarafından okutulacağını açıkladı.

                 25/01/2012 tarihinde anamurunsesi.com yazdı.

___________________________________________________________________________   

                   MİLLİ GÜVENLİK DERSLERİ

                    (Türk Silahlı Kuvvetlerini Yıpratma süreci)

    Avrupa Birliği raporları Milli Güvenlik Dersi’nin asker öğretmenler tarafından okutuluşunu eleştiriyormuş. Recep Erdoğan hem bunu açıkladı, hem de gelecek yıldan itibaren bu dersin sivil öğretmenler tarafından okutulacağını açıkladı.

    Açıklamanın arkasından bazı haber siteleri bu kararı destekleyen çok sayıda yorum yayınladı. İşte birkaçı:

    “Gayet yerinde bir karar. Okullarda askerin olması hiç hoş değildi zaten.” “Milli güvenlik dersinin kaldırılması eğitimin özgürleşmesidir.” “Kemalist Türkiye’nin sonu…”

           Siyasi irade milli iradeyi yansıtmalı

    Recep Erdoğan’ın Milli Güvenlik dersi ile ilgili kararı açıklarken AB raporları doğrultusunda davrandıklarını söylemesi acı bir gerçektir. Milli iradeyi temsil ittiğini iddia edenlerin AB etkisini itirafları bir skandaldır. Çok yazık, neden kendi gerçeklerimiz değil de AB’nin istekleri? AB raporları size “İncil Dersi okutun”, “müfredatınızı biz belirleyelim” dese, buna da mı uyacak mısınız?

           TSK mensupları kimin evlatları

    “Ordu mensupları çarşı ve pazarlarda resmi kıyafetleriyle gezmesinler.” “Askeri mahkemeler kalksın.” “TBMM’de asker nöbet tutmasın.” “Merasimlerde asker gözükmesin.” “Askerler görüş açıklamasın.” “Askerler okullara girmesin.” Yani “TSK örselensin, gözümüze gözükmesin, TSK şey sussun, TSK potansiyel suçludur; sürünsün, …” öyle mi? Asker, soğuk-sıcak demeden vatanı beklesin, siz zevk ve servet peşinde iken asker sizin zevk ve servetinizi beklesin, öyle mi?

    Tuh size, tuh! Bre vicdansızlar, TSK mensubu subaylar da bizim evladımız. Bu subaylar Yunan yahut Ermeni çocuğu değiller. Senin, benim evladım subay olmadan iyi de, subay olunca kötü mü oluverdi?

    Bazı ordu mensupları geçmişte olumsuz davranışlarda bulunmuşlarsa, bazıları ihtilal yapmışsa; TSK potansiyel suçlu olmaz. Sizin bu yaklaşımınız, Katolik düşüncesindeki “doğuştan suçlu” zırvasına benziyor.

    TSK’ni kim sevmez, TSK’ne kim düşman? TSK’nin Anadolu’dan kovduğu Batı’lılar TSK’ni sevmez. Yurt ve ulusumuzu bölmek istedikleri halde, isteklerine fırsat vermeyen emperyalistler TSK’ne düşmandır. Öyleyse siz işgalci ve sömürgecilerle aynı saftasınız. Bu düşmanlığınızın nedeni ya beyninizle, ya midenizle veya her ikisiyle birden Türkiye düşmanlarına bağlanmış olmanızdandır.

           Askeri bilgiler

    Milli Güvenlik dersinde askerlik ve yurt savunması ile ilgili bilgiler verilir. Bu bilgileri en iyi bilen kişilerin asker öğretmenler olması doğaldır. En iyi bilgiyi en ehil kişilerden almak kadar güzel bir metot olamaz. Durum bu iken, milli güvenliğimizle ilgili bilgileri neden asker öğretmenler vermesin? Dilinizin altındaki baklayı açıklayamıyor iseniz, empati yaparak ben açıklayayım:

    TSK henüz liboşlaşmadı. Subayımız henüz Atatürk ve Cumhuriyete düşman olmadı. Asker öğretmenlerimiz henüz “şeyh ve hoca efendilerin” eteklerini öpecek kadar kişilik erozyonuna uğramadı da ondan!

    TSK’nin onurlu subayları gitsin, Brüksel ve Washington’un ılımlı İslamcı ajanları gelip Milli Güvenlik derslerinde öğretmenlik yapsınlar. Bence istek budur.

           Yorumların dili

    Yukarıdaki yorumların dili açık:

    TSK’ni devre dışı bırakarak Türkiye Cumhuriyeti’nin sonunu getirmek!
    İyi de, siz o zaman hangi devletin vatandaşı olacaksınız?
    Kimliksiz köleler olarak yaşarken sıkılmayacak mısınız?
    Gelişmelerin dilini öğrenememiş isek, bu dili öğrenelim.

 

 

 

Yusuf DÜLGER
İlahiyatçı-Gazeteci-Yazar

  YUSUF DÜLGER'İN 2011'de YAYIMLANMIŞ YAZILARI İÇİN    TIKLAYINIZ...   

2012 Yılı Yazıları:

-MİLLİ EĞİTİM ÇÜRÜYOR 

-TÜRKLERİN ARAPLAŞTIRILMASI

 -STRATEJİK DARBE

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

İkbal VURUCU, Mete KILIÇ, Şükrü ALNIAÇIK, Özcan PEHLİVANOĞLU Müjdat ÖZTÜRK. Birol ERTAN,Ali ERDOĞAN'ın yazıları için TIKLAYINIZ..

  KÖŞE YAZILARIMIZ DEFA OKUNDU...  ___________________________________________________________

"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ  

 
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]