ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

 

 Hayat     MÜCADELECİLER VE YAVUZ ARSLAN ARGUN

    MELİH GÖKÇEK CEMİL ÇİÇEK TAHA AKYOL başlıklı yazıma Yavuz Arslan Argun’dan açıklama geldi. O yazıda Argun, Gökçek, Çiçek ve Akyol’u doğrudan eleştirmiştim. Yavuz bey telefonda medeni, nazik ve cesur bir yürekle:

    “Biz iyi niyetle bazı şeyler düşündük. Baktım iyi niyet yetmiyor, benimsemediğim düşüncelere adım karıştırılıyor, çekildim ve hakkımdaki iddiaları tekzip ettim. Ben dün ne isem bugün de oyum. Bölücülüğe ve Batı emperyalizmine karşıyım. Bunu açıklarsanız iyi olur” dedi.

               06/05/2012 tarihinde anamurunsesi.com yazdı.

___________________________________________________________________________   

              MÜCADELECİLER VE YAVUZ ARSLAN ARGUN

    MELİH GÖKÇEK CEMİL ÇİÇEK TAHA AKYOL başlıklı yazıma Yavuz Arslan Argun’dan açıklama geldi. O yazıda Argun, Gökçek, Çiçek ve Akyol’u doğrudan eleştirmiştim. Yavuz bey telefonda medeni, nazik ve cesur bir yürekle:

    “Biz iyi niyetle bazı şeyler düşündük. Baktım iyi niyet yetmiyor, benimsemediğim düşüncelere adım karıştırılıyor, çekildim ve hakkımdaki iddiaları tekzip ettim. Ben dün ne isem bugün de oyum. Bölücülüğe ve Batı emperyalizmine karşıyım. Bunu açıklarsanız iyi olur” dedi.

    Sn Argun’un açıklamalarına çok sevindim. Çünkü geçmişte “milli devlet” tezini savunmuş, haçlı ruhu ve Siyonizm’e karşı tavır almıştık. Bu kesimden bazıları sonradan makam ve istikballeri adına değiştiler. Argun’un, “dünden bugüne aynı çizgideyim, Siyonizm bizim için tehlikedir” demesi bir erdemdir, arslancadır. Şimdi aklıma Gökçek, Çiçek, Akyol ve Gülerce gibileri geldi. Keşke onlar da:

    “ABD-AB emperyalizmine ben de karşıyım. İnsanlığın en acımasız düşmanı Siyonizm’dir. Sömürgecilik İslam dünyasını yıkıyor. Eski mücadeleciler olarak biz dün ne dediysek bugün de aynısını söylüyoruz” deseler. Ben de bu açıklamaları yazsam, kendilerine teşekkür etsem. Bundan çok hoşnut olurum.

    Bana göre insanların dernek, parti, vakıf, çevre değiştirmesi ayıp değildir; geniş ve hür düşünmek iyidir. Ama insanların ilke (kişilik) değiştirmesi, kötüye iyi demesi ayıptır, iyi değildir. İnsanın rüzgâra göre yön değiştirmesi, millet-maneviyat edebiyatıyla milleti kendisine bağlaması ve sonra millet düşmanlarının safında yer alarak milletini satması ayıptır, çirkindir. Böylelerine “dönek, liboş” denir. Dönek liboşlardan “dost-ağabey-kardeş” olmaz, başka bir şey olur.

          Millet Partisi’nin kongresi

    29.Nisan.2012 günü Millet Partisi’nin kongresini bir TV kanalından canlı izledim. Reklâm araları ile kaçırdığım anlar hariç, diğer dakikalarda Aykut Edibali’yi izledim. Sn Edibali beni yine hayal kırıklığına uğrattı. Şu nedenlerle:

    Kendisi eğitimden ekonomiye, sanattan siyasete kadar tüm ana konularda doyurucu konuşmalar yapmadı. Espri, gönderme ve hikâyelerle zaman doldurdu. Bir taraftan bazılarına iğne batırdı, ardından pansuman yaptı. Bugünkü Türkiye’nin, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da kan döken işgalcilere koltuk değneği olduğunu açıklar mı diye bekledim, ama beklentim boşa çıktı. Ben Edibali’nin bu kongrede “Arap baharı” aldatmacısının iç yüzünü açıklamasını, Türkiye’nin BOP stratejisi ile bölünmekte olduğunu açıklamasını çok bekledim. O beklentim de gerçekleşmedi.

    Kongre bittikten sonra dedim ki: Bugün Türkiye’de siyaset yapanlar aynen satranç tahtasının elemanları gibi. Oyunculardan birisi, “Şah-Mat” çekmek için fırsat kolluyor. “Milletim uyan!” sloganı asıl şimdi lazım.

         Mustafa Kemal Atatürk

    Aykut Edibali’nin Atatürk’e karşı değil, hayran olduğunu biliyorum. Sn Edibali Atatürk’ten söz ederken Mustafa Kemal diyor. Atatürk’ü anlatmak için Mustafa Kemal demek yetmez. O’nu anlatmak için, soyadı olan Atatürk sözcüğünü kullanmak gerekir. Nasıl Sn Aykut Edibali’ ye Aykut demekle kendisini eksik ifade edersek, Mustafa Kemal Atatürk’e de Mustafa Kemal demekle O’nu eksik ifade etmiş oluruz. Muhsin Yazıcıoğlu da Atatürk’e “Gazi” derdi. Hangi Gazi? Türk siyasetinin “milliyetçi–sağcı-muhafazakâr” kesimi neden Gazi diyor, Mustafa Kemal diyor da arkasından ATATÜRK demiyor? Atatürk adı Mustafa Kemal’in soyadıdır. O bu soyadı Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, Türk milletine büyük hizmetler ederek almıştır, hak etmiştir.

    Türkiye’de “Türk, Türküm” demek; ayıpmış, ırkçılıkmış, ilahi iradeye ters düşmekmiş gibi anlatılır, algılanıyor. Bu bir kuruntudur, asılsızdır, psikolojik bir saldırının olumsuz etkisidir. Yaratan bizi TÜRK olarak yarattıysa Türk’üz. Irklar ilahi iradenin mahsulüdür.

    Benliğimizi yok etmek için üzerimizde ağır bir baskı var. “Türk, Türk’üm, Türklük” sözcüklerini fazla kullanmak başkalarını gücendirirmiş, günah olurmuş. Kimse gücenmesin. Günahta olmaz. Oyunun farkında olalım; yeni yazılacak anayasada TÜRK, TÜRK MİLLETİ gibi sözcük ve deyimlerin geçmemesi için çırpınanlar var. Adımızla birlikte yurdumuzu da parçalamak istiyorlar.

 

 

Yusuf DÜLGER
İlahiyatçı-Gazeteci-Yazar

  YUSUF DÜLGER'İN 2011'de YAYIMLANMIŞ YAZILARI İÇİN    TIKLAYINIZ...   

2012 Yılı Yazıları:

 -ILIMLI TEKBİR, YAĞCI MÜSLÜMAN 

-BİLGİYE KAPISINI KAPATMIŞ İKİ BAKANLIK (MEB, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI)

  -KENDİ KALESİNE GOL ATANLAR

  -BİR KARNEDE DÖRT HATA

 -MİLLİ EĞİTİM ÇÜRÜYOR 

 -TÜRKLERİN ARAPLAŞTIRILMASI

  -CUMHURİYET İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ

  -ÖĞRETMEN GÖZÜYLE MİLLİ EĞİTİM-1

  -ÖĞRETMEN GÖZÜYLE MİLLİ EĞİTİM-2

  -AMERİKA KİRLİ, TÜRKLER KUŞATMADA

  -RECEP ERDOĞAN'IN YUMUŞAK KARNI

  -STRATEJİK DARBE

  -MİLLİ GÜVENLİK DERSLERİ

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

İkbal VURUCU, Mete KILIÇ, Şükrü ALNIAÇIK, Özcan PEHLİVANOĞLU Müjdat ÖZTÜRK. Birol ERTAN,Ali ERDOĞAN'ın yazıları için TIKLAYINIZ..

  KÖŞE YAZILARIMIZ DEFA OKUNDU...  ___________________________________________________________

"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ  

 
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]