ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

 

  Anamur'un Penceresinden;       

        Siyasi Kulisler Hızlandı

Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde İlçemiz Anamur’da da oldukça hareketli günler yaşanıyor. AKP Hariç Anamur’da bulunan tüm siyasi partiler bir bir adaylarını belirleme yarışına girmiş durumda.

Bugünlerde Anamur’da en hareketli parti CHP olarak görünüyor.

                  24.08.2013 www.anamurunsesi.com yazdı.

________________________________________________________________________

      Siyasi Kulisler Hızlandı

Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde İlçemiz Anamur’da da oldukça hareketli günler yaşanıyor. AKP Hariç Anamur’da bulunan tüm siyasi partiler bir bir adaylarını belirleme yarışına girmiş durumda.

Bugünlerde Anamur’da en hareketli parti CHP olarak görünüyor. CHP’de İş adamı Mehmet Oktan bilindiği üzere ilk aday adayı açıklaması yaparak cesaret örneği sergiledi. Mehmet Oktan’ın ardından önce Nevin Özel, onun ardından da Ayhan Güzel aday adaylıklarını açıkladılar.

Belediye başkanlığı koltuğu birçok siyasinin iştahını kabartıyor. Tabii ki bu sözümüz herkes için geçerli değil. Özellikle Anamurlu aday adaylarımızın içerisinde koltuğa oturup hava olsun diye çevresine emirler yağdırmak yerine, bu koltuğun hakkını vererek çalışmak ve hizmet üretmek için geldiklerini düşünüyorum.

Aday adaylarına şöyle bir baktığınızda hemen hemen hepsinin maddi sıkıntıları aşmış, aç gözlü olmayan, düzgün aile yaşantısı olan, öz geçmişi tertemiz sayfalarla dolu insanlar olduğunu görürsünüz.

Hiç birini diğerinden ayırmak istemiyorum. Çünkü hepsini de toplumun sevdiği, saygı duyduğu bireyler olarak tanıyoruz. Sanırım bu düşüncemde yanılmıyorumdur.

Aday adayların hayallerini süsleyen başkanlık koltuğu bakalım kime nasip olacak?

Hangi aday ipi önde göğüsleyecek? Bunu seçim öncesi yapılacak çalışmalar belirleyecek.

Aylar önce Dr. Nevin Özel’le ilçe başkanlığı seçimleriyle birlikte yola çıkan işadamı Ayhan Güzel ilçe başkanı seçtiği ve destek verdiği Nevin Özel’in de aday olmasıyla oldukça sıkıntılı günler yaşıyor.

İki siyasetçi arasında neler geçtiğini bizler bilemiyoruz. Ama aynı parti çatısı altında ayrı ayrı kulvarlarda yarışı sürdür dürecekleri açıkça görülüyor.

Bu arada eski belediye başkanı Suphi Alp’in aday adayı olmasını bekleyen partililer, Dr Nevin hanımın aday adaylığını açıklamasıyla büyük şok yaşadılar.

Bu arada CHP eski İlçe Başkanı Gökçin Yalçın’ın da aday adaylığını açıklaması oldukça sürpriz bir gelişme olarak değerlendirildi. Hal böyle olunca CHP’de aday adayı sayısı biranda dörde yükseldi.

MHP ‘de ise mevcut Başkan Mehmet Türe’nin aday adaylığını açıklayacağını herkes biliyor ve bekliyordu. Çünkü Türe, aylar öncesinden başlattığı köy gezileri ile zaten adaylığının sinyalini çoktan vermişti bile..

MHP’de Türe’den sonra Ören Belediye Başkanı Aziz Doluoğlu, ardından da Mimar Akif Demir aday adaylığı için şansını denemek istiyor. Hatta MHP İlçe Başkanı Ramazan Yalçın’ın da aday adaylığını açıklaması an meselesi deniliyor.

Tüm bu yazdıklarımız kamuoyundan edindiğimiz kulis bilgilerinden oluşuyor. Akp’de ise sadece Diş Doktoru Ahmet Doğan aday adaylığı için aylar öncesinden başvurusunu yaptı bile..

Yalnız son aldığımız habere göre, AKP’nin gerçek adayının son güne kadar bir sır gibi saklandığı yönündedir. Yıpranmaması için isim bugünlerde asla telaffuz edilmiyor. Şimdi herkes bu isme kitlenmiş durumda.. Doğrusu bizlerde bu ismi çok merak ettik.

Yerel seçimler öncesi partilerimizin adaylıkla ilgili görünen son fotoğrafı bu şekilde. Bilindiği gibi siyaset her zaman sürprizlere açıktır. Kim bilir belki yarın belki yarından da yakın bir aday adayı daha kolları sıvayıp bu yarışta ben de varım diyebilir.

 

 

 

Önder DEMİR
Gönüllü Gazeteci (0 532 565 8899)

Önder DEMİR'in SİTEMİZDE YAYIMLANAN YAZILARI

-Amerika her yeri karıştırıyor

-İmralı canisinden medet umuyorlar...

-Böyle barış olmaz olsun!

-Vatandaşla resmen dalga geçiyorlar

-Elinizi üniversitelerden çekin!

-Aldık başımıza belayı…

-Çevrenin en büyük düşmanı insanoğlu…

-Türk ordusu ne hale geldi… 

-On bir ayın sultanı…

 -Isparta uçağını kimler düşürdü?

 -YOZLAŞAN TELEVİZYON KÜLTÜRÜMÜZ

 -Düşün insanların yakasından artık…

 -DÜNYA NEREYE GİDİYOR?

  -Savaş Çığırtkanları Yine İşbaşında

   -Yeni belediye başkanımız kim olacak?

  -BU ÜLKE NEREYE GİDİYOR..?

   -Terör Sorununu çözerken, bölünmeyelim

   -Türkiye için tehlike çanları çalıyor

   -Cumhuriyet rejimine biber gazı..

   -Yine yüreğimiz yandı

   -Her taraftan kuşatıldık

   -Vatandaşı Artık Kandırmayın

  -Çok kolay dolduruşa gelenler…

  -ELİ ÖPÜLESİ KADINLARIMIZ

  -Koltuk sevdası…

 

Mehmet Kerim AKÇORU-Yahya Kemal SAVDIR ve Ali Rıza KİBRİT'in 2011'de Sitemizde Yayımlanan Yazıları İçin TIKLAYINIZ...

 

KÖŞE YAZILARI BÖLÜMÜ

Web Counter
Web Counter

DEFA OKUNMUŞTIR

  _________________________________________________________________

"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ

 
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]