ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

İLETİŞİM-VİDEO-RESİMLER
Sitemiz Hakkında
Telif Hakları Yasası
Anamur Siteleri
Resmi Kurumlar ve Telefonları
Anamur'da Okullar
Yaygın Eğitim Faaliyetleri
Anamur Camileri
Anamur Fotoğrafları
Müzikli-Görüntülü Videolar
Tanıtım Videoları
SİZDEN GELENLER

 

İLETİŞİM-VİDEO-RESİMLER


SİTEMİZ  HAKKINDA GENEL BİR AÇIKLAMA

 

İletişim-Video-Resimler bölümünde sizlere sunmak için çeşitli çalışmalar hazırladık.Sitemiz hakkında bölümünde: Sitemizden yararlanma, sitemizdeki bilgileri kullanma ve sitenin hazırlanışı, ilkeleri, değerleri ve anlayışı ile ilgili temel kavramalarımızı aşağıda sizlere sunuyoruz.

 

"Anamurunsesi.com" ilke olarak HZ. Mevlana'nın yedi öğüdünü kendisine rehber edinmektedir.

 

1. Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi olacağız,

2. Şevkat ve merhamette güneş gibi olacağız,

3. Başkalarını kusurunu örtmede gece gibi olacağız,

4. Hiddet ve asabiyette ölü gibi olacağız,

5. Tevazu ve alçakgönüllülükte toprak gibi olacağız,

6. Hoşgörülülükte deniz gibi olacağız,

7. Olduğumuz gibi görüneceğiz, göründüğümüzü gibi olacağız.

 

Bu kavramlar yapılan işe ve emeğe saygıdır. Hiç kimse sitede yer alan özgün eserlere ait yazı, resim, grafik, şekil, tablo ve bölümleri kaynak göstermeden açık net bir şekilde site ismi ve yazarını, fotoğrafçısını belirtmeden alıp yayımlayamaz.Yayımlayanlar hakkında "Telif Hakları Yasası"na göre işlem yapılacağının bilinmesini isteriz. Herhangi bir sitede özgün eserlerin yayımlanması durumunda sitemizi doğrudan açan link verilmemesi halinde de telif haklarının ihlal edildiği anlamının çıktığı aşikardır. Eserleri kaynak gösterilse dahi kitap haline getirerek yayımlamak ve genele sunmak da aynı anlamdadır. İlmi makale, yazı, gazete ve dergilerin tanıtım amaçlı alıp yayımlayacakları ve vurgulayacakları günlük olarak değerlendirecekleri yayımlar telif hakları yasası kapsamının dışındadır.

 

Kanun yapıcıların Türkiye’de yıllardır kanayan bir yara olarak duran “Telif Hakları” ile ilgili yaptıkları kanunun tam metnini de sizler sunuyoruz. Bu bölüme her hangi bir ekleme- çıkarma yapmamız söz konusu değil. Yasayı tam metin halinde koyduk ki isteyen bakabilsin. Telif Hakkı ne demek? Telif Haklarının ihlali nasıl olur? Telif haklarını ihlal edenler hangi maddi ve manevi cezalara çarptırılır, siteyi ziyaret edenler serbestçe görsün istedik.

 

Anamur’la ilgili yayım yapan sitelerin de temin edebildiğimiz adreslerini hem site içinde ilgili bölümde, hem de sitenin son bölümünde sizlerle paylaşmaya çalıştık. Anamur konusunda yayım yapan her siteye saygı duyuyoruz ve yaptıkları hizmetler için tanıtım anlamında kendilerine teşekkür ediyoruz.

 

Anamur halkına hizmet sunan resmi kurum ve kuruluşlarımızın telefonlarını da sizlere aktararak ilgili birimlere kolayca ulaşmanıza katkı sunmaya çalıştık.

 

Anamur’da okullar bölümünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden başlayarak merkezde ve belediyelik beldelerimiz Çarıklar ve Ören’de bulunan okulların (okul öncesi, ilköğretim okulu, RAM, Liseler, Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezimizin) adreslerini, resimlerini, internet adreslerini ve telefon numaralarını sizlerle paylaştık.

 

Yaygın Eğitim Faaliyetleri konusunda hazırlamış olduğumuz sayfaları sizlerle paylaşıyoruz. Kendimin de geçmişte bir Halk Eğitimi Merkezi Yöneticisi olduğumu düşündüğümde bu işin önemi ve toplumun yönlendirilmesinde Halk Eğitimlere düşen görevler daha da bir önem kazanmaktadır.

 

Bu kapsamda Anamur Halk Eğitimi Merkezinden temin edilen videoların ve kendi çektiğimiz videoların içerisinden gerekli bölümler alınarak sizlere Müzikli-Görüntülü Videolar başlığı altında sekiz adet videoyu da sunuyoruz. Bu videolarımız:

 

1-Anamur Kına Türküsü,

2-Anamur Yolları,

3-Hamçökelek (Gerali)

4-İnce Çayır,

5-İrfani,

6-Mengi,

7-Leblebici

8-Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Ekibi Toplu Gösterisi’dir.

 

Özellikle Anamur’dan uzakta olan Anamurluların memleket müziklerini duyumsamalarını istedik.

 

Sitemizde ibadet yerlerimiz, camilerimizin de sayfası olsun istedik. Bu yüzden Anamur’daki camilerin resimlerini ve bunlara ait kısa bilgileri şimdilik olmak kaydı ile sitemize yerleştirdik. Bu sayfa daha da geliştirilecektir.

 

Bütün sayfalarımızı yazıların boğuculuğundan kurtarmak için bol resimli olarak sizlere sunduk. Ancak yine Anamur’a ait fotoğraf galerimizde de Anamur’la ilgili hiçbir yerde yayımlanmamış fotoğrafları bulabileceksiniz.

 

Tanıtım Videoları ismi ile Anamur’un değişik sekiz yönünü anlatan resimleri flaş video animasyonları şeklinde sizlerle paylaşmaktayız.

 

“SİZDEN GELENLER” bölümü bizim en çok değer verdiğimiz bölümlerden bir olacaktır. Bu bölümdeki iletişim formumuzdan mesajlarınızı iletebilirsiniz. Sitemizle ilgili görüş ve düşüncelerinizi, Anamur'la ilgili sitemizde yayınlanmasını istediğiniz; şiir, fıkra, masal, hikâye, efsane vs. gibi derleme, tarafınızdan yazılan eserleri e-postamız aracılığıyla bize gönderebilirsiniz. Tek ricamız yazılan yazılarda, gönderilen mesajlarda ahlaki kuralların ve samimiyet ölçülerinin ön planda bulundurulmasıdır. Mümkün olan en kısa zamanda cevaplanması gereken mesajlarınız var ise bunlara da cevap verilecektir.

 

Selam, saygı, sevgi ve gönül dolusu muhabbetlerimizi sunuyoruz...

 

ANAMUR'UN SESİ

SİTESİ YÖNETİMİ
 

   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]