ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

KÜLTÜR
Folklor
Halk Oyunları
Anamur Hikayeleri-Şiirleri
Efsane-Masal-Atasözü...
Anamurlu Yazarlar ve  Kitapları
          - Şairlerimiz
          - Yazarlarımız
Anamurlu Ünlüler
Anamur Gazete ve Gazetecileri
Dokuma ve El Sanatları

 

ANAMURLU YAZARLARIMIZ ve ESERLERİ


ANAMURLU YAZARLAR VE ESERLERİ

 

Yöremizde eli kalem tutan ve bir eser meydana getirmiş olan birçok insan bulunmaktadır. Bunların birkaç tanesi kendi meslekleri ile ilgili eser yazıp, insanlarla paylaşmışlardır. Biz bunlara mesleki eser diyoruz. Bu tür eserlerin titiz ve ilmi bir çalışmanın sonucu olduğu ortadadır. Prof. Dr. Tamer MÜFTÜOĞLU, Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU, Doç. Dr. Hüseyin ELMAS ve İsmail KILINÇ bunalar arsındadır.

 

Birçoğu da kendi duygu ve düşüncelerini, yöremizin güzelliklerini ve iç dünyalarını şiirlerle anlatmışlardır. Biz bunlara şair diyoruz. Şiirlerinde kendi iç dünyaları ile birlikte hayata bakış açıları, felsefeleri ve duygusallığı ifade eden yönlerini bu şiirlerde bulmamız mümkündür. İbrahim YALÇINKAYA, Kemal MERT, Hüseyin GÜMÜŞ, Abdülkadir BULUT, F. Leman MÜFTÜOĞLU, Oğuz OĞUZ, Günay ÖZDENİZ(DENİZCİOĞLU) Celal CETİN, Süleyman ŞIK ve Abdülkadir ŞİMŞEK bunlar arsındadır.

 

Bunların dışında bölgede yaşanmış olaylardan yola çıkılarak yazılan hikâyelerden oluşan kitapları da görürüz. Ayrıca belirli bir konu üzerine şekillenen daha geniş olayların ve konuların roman ve hikâye türünü yazan yazarlarımıza da rastlamamız mümkündür. Prof. Dr. Mehmet Ali TESBİ, Çınar ARIKAN, Gazi MERT, Güngör TÜRKELİ, M. Tahir ŞEREF ve Etem KAHRAMAN bunlar arsındadır.

 

Eserleri ile kültür hayatımıza katkı sunan değerli yazar, şair ve bilim adamlarımıza teşekkürlerimiz sunarken; yeni kitapları ülkemize ve Anamur’a kazandıracak genç yazar arkadaşlarımızın çıkmasını da sabırsızlıkla bekliyoruz.
 

   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]