ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

 

DAHA ÖNCE BU BÖLÜMDE YAYIMLANAN ÖZEL YAYINLARIMIZA ULAŞMAK  İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ..

 

KARABAĞ'DA ERMENİLERİN YAPTIĞI KATLİAM

 

Çınar ARIKAN Yazdı

2009'u Geride Bırakırken 2010'a Umutla Girmek İstiyoruz

 

KUR'AN'IN EVRENSEL MESAJI

 

SEVGİLİLER GÜNÜ 14 ŞUBAT

 

Güven MUTLU Yazdı: Neden TSK hedefte?

 

KÖŞE YAZISI ve YAZARLIĞI

 

AKP GİDİYOR, ERDOĞAN BİTİYOR MU?

 

SALGIN SAHTE, VURGUN GERÇEK

 

Ey Türk Evladı, Dik Dur!

 

MUHARREM AYI VE AŞURA GÜNÜ

 

 ANAMUR A.Yüksel Şanlıer

 

Atsız Ata’nın Ardından
FERİDUN YILDIZ

 

AÇILIMDA CEVAPLANACAK 45 SORU

 

* 05/03/2010 Tarihinde www.anamurunsesi.com yazdı. 

 

 


  ÇETKODER'DEN SERT TEPKİ GELDİ; "AMERİKAN MALLARINA BOYKOT ÇAĞRISI"

    Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği, ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi, Ermeni iddialarının tanınmasına ilişkin yasa tasarısını 22 ye karşı 23 oyla kabul etmesi üzerine sert tepki gösterdi.

            “Bizi çileden çıkarmayın!”

    Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, ABD temsilciler Meclisinde geçen, ülkemiz, devletimiz, milletimiz aleyhine olan, sözde soykırım yasası adı altındaki işlemediğimiz bir suçla ulusumuzu itham edenlere tepkimiz çok sert olacaktır. 2007 yılında bu iddialar ortaya atıldığı vakit tepkimizi ortaya koymuş ve açıklamalarımızı yapmıştık. O zamanda böyle bir çaba içinde idiler. ABD mallarına boykot da başlatmıştık. Ama bu sefer durum farklı… Görülüyor ki, ABD temsilciler meclisinde 22 ye karşı 23 oyla kabul edilen bu tasarı bir kurnazlık ve hilekârlık ürünüdür. Bir yandan sizinle dost ve müttefikim diyeceksiniz, diğer yandan arkamızdan vuracaksınız. Bunu da yaparken sinsi sinsi tezgâh ve oyunlar ile yapacaksınız. Olmaz! Oldurmazlar. Türkiye bur Muz cumhuriyeti değil. Aynı zamanda Afrika ülkesi de değil. Herkes ayağını denk alsın. Bizi zorla çileden çıkarmayın açıklamasını yaptı.

    Göktaş, “Devletimiz ABD Büyükelçisini acilen yurda çağırmış. Ne için çağırdı, ne amaçla çağırdı bilemiyoruz. O bir devlet işi ve politikası. Devletimizin en üst kademesinde bulunan Cumhurbaşkanımız gece geç saatlerde 'Bu kararı makul bulmuyorum ve esefle karşılıyorum. Kararın Türk halkı nezdinde hiçbir itibarı bulunmamaktadır. Bu oylamanın her alanda neden olabileceği olumsuz sonuçların sorumlusu Türkiye olmayacaktır' açıklaması yaptı. Biz buradan sesleniyoruz ÇETKODER tüm gönüllüleri ile kayıtlı üyeleri ile yurt geneli 695 bin insanla olayı kınıyoruz. Devletimizin bu olay karşısında, devletimizin ve milletimizin hak ve hukukunun korunması amacıyla takınacağı tavrın destekçisi olacağımızı bildiriyoruz."

    Göktaş, Derneğin Genel Yönetim Kurulunu bugün sabah acilen toplayarak tam 1 saat görüştüklerini ve kesin kararlı olduklarının altını çizerek, “Daha önce 2007 de tepki göstermiş ve ABD mallarını boykota çağırmıştık. Bu tüketicinin ekonomik yönde vereceği bir cezalandırma idi. O zaman yaptık. Ama şimdi farklı bir çalışma başlatıyoruz. Ülke geneli Afişler ile ABD mallarını boykota hazırlanıyoruz. Biz daha öncede birkaç kez, gerek Fransa gerekse başka uluslar tarafından bize ve asil milletimize getirilen suçlama karşısında tepkimizi açık olarak koyduk. Boykotumuzu gerçekleştirdik. Bunda da yarar gördük. Şimdi görüyoruz ki dost müttefik olarak yıllardır bildiğimiz, ABD temsilciler meclisinde, aleyhimize karar çıktı. Ve bu karar Gerçekleri yansıtmıyor. Tekrar ediyoruz, biz millet olarak atalarımızdan utanılacak bir miras devralmadık. Dost ve müttefik geçinen bir ülkeden böyle bir karar çıkmamalıydı” dedi.

    Göktaş, "ABD kendini çok akıllı, âlemi ise sersem sanıyor. 10 yıldır bitip tükenmek bilmeyen orta doğudaki tezgâh ve dümenlerin yanı sıra bu gün ülkemiz üzerinde oynanan oyunların farkında değiliz sanıyor. Komşu ülke IRAK da dönen olaylar Saddam’ın asılması ve sonrası, İran üzerindeki baskı ve tehditler, AB oyalamacası, KKTC üzerinde dönen entrikalar, Kuzey Irak’da devletimiz ve milletimiz aleyhine gelişen olaylar çok düşündürücü ve üzücüdür. Devletimiz ve milletimiz ayakta uyumuyor. O teknoloji, o sosyal hayat, o gelişmiş dünya ürünleri Türkiye dede var. Dağdaki Memet emmim bile olayı artık yutmuyor. Evinde uydu anteni var, çanak anteni var, dünyayı izliyor (!) ABD bu kararını en kısa sürede tekraren gözden geçirmeli ve düzeltmelidir. ABD’nin bize karşı bir sinsi tavır içinde olduğunu görüyoruz. Bu tavra sessiz kalmayacağımızı açıkça ifade ediyoruz” dedi.

    Göktaş, “Sir tüketici kuruluşu olarak ilk yapacağımız iş ABD menşeli mal ve ürünlerin alınmaması için aldığımız kararı devletimiz ve hükümetimizin, milletimiz ve devletimiz lehine alacağı kararın hemen ardından uygulamaya koyacağız. Bu durumu şimdiden tüm üyelerimize ve gönüllülerimize yazı ile duyuruyoruz. Kamuoyuna ise basın aracılığı ile bilgi veriyoruz. Vatandaşımız hem kendi hak ve hukukunu korusun hem de devletimizin hak ve hukukuna, geçmişine saygı gösterilmesini istesin. Bunun için bu boykotu başlatacağız. ABD menşeli, üzerinde USA yazan hiçbir mal ve malzemeyi bir süre için almayın tüketmeyin. Hamburgerlerini yemeyin. Kolasını içmeyin. Para birimini kullanmayın. Hava yolunu kullanmayın. Gelin hep birlikte ulus olarak devlet millet el ele bir ortak tepki gösterelim. Bunu çok değil 3 ay gerçekleştirelim onların ekonomisi ciddi yara alacaktır. Toplumsal bilinçlenme, toplumsal kalkınma ve mutabakat adına yaptığımız çalışmalarımız bize gösterdi ki birlikten her zaman dirlik doğar. Gelin toplumsal duruşumuzu hep birlikte sergileyelim. ABD ve ABD ürünleri vazgeçilmez değil” dedi.

    Göktaş, Dünya su günü nedeniyle ABD’nin Güney Dakota eyaletinde gerçekleşecek olan konferansa da katılmayacaklarının altını çizdi.

    ÇETKODER GENEL MERKEZİ YAZIŞMA İÇİN: cetkoder@gmail.com

    Vatandaşlar Tüketici sorunları için 0.535.475.70.06 nolu dernek telefonundan arayabilir ve bilgi alabilirler.

 

 

    "Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
 ANAMUR'UN SESİ

   

 Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]