ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

  BAŞBUĞ

ALPARSLAN

TÜRKEŞ

ÖZEL YAYINIMIZ

BAŞLIKLARDAN KONULARA ULAŞIN

 

ÖLÜMÜNÜN 13. YILINDA ALPARSLAN TÜRKEŞ

 

   -BAŞBUĞLAR ÖLMEZ Mustafa YILDIZDOĞAN'dan DİNLEYİN

 

  -MİLLİYETÇİLİK
        
  -BAŞBUĞ’DAN ÖZLÜ SÖZLER
        
  -BİR NESLİ YETİŞTİREN ADAM
        

  -BAŞBUĞ’UN DIŞ POLİTİKASI

 

  -BAŞBUĞ TÜRKEŞ'İ ANLAMAK
        

  -TÖREN(Şiir)
        
  -A. TÜRKEŞ’İN ARDINDAN
        
  -BOZKURTLARIN DOĞUMU
        

  -EMREDİN BAŞBUĞUM
        

  -OZAN SÖZÜ
        
 -ADI:ARSLAN
        
 -AŞKA DAİR
        
 -CENNETE UĞURLARKEN DUYGULAR

 

 

 

 

TÜRKÜN BAYRAMI NEVRUZ ANA SAYFASINA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

KARABAĞ KATLİAMI

 

İSTİKLÂL MARŞININ KABULÜ

 

ÇANAKKALE ZAFERİ

 

ATSIZ ATA'NIN ARDINDAN

 

KÜTÜPHANE HAFTASI

 

ANAMUR'DA OTURAN HER İNSANIN MUTLAKA ADRESE DAYALI NÜFUS KAYDINI YAPTIRMASI GEREKLİDİR. BU ANAMUR'A KARŞI BİR SORUMLULUK, BİR VATANDAŞLIK, AYRICA DA BİR İNSANLIK GÖREVİDİR...
HEP BİRLİKTE ŞİRİN VE GÜZEL İLÇEMİZ ANAMUR'U MODERN, YAŞANABİLİR,  HUZURLU VE DAHA ÇAĞDAŞ BİR KENT YAPMAK İÇİN EL ELE VERMELİYİZ.

www.anamurunsesi.com

    

      ANAMUR'UMUZA SAHİP ÇIKALIM ÇAĞRISI

 ANAMUR’A SAHİP ÇIKALIM

    Anamur Belediye Başkanı Mehmet TÜRE Nüfus Kaydını Yaptırarak Anamur’a sahip çıkılmasını istedi.

    Konuyla ilgili bir duyuru yayımlayan Başkan Mehmet TÜRE: “her bir vatandaşımızın adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir. Aksi halde kaydı olmayan her vatandaş eksik gelire ve eksik hizmete neden olacaktır.” dedi.

    Başkan Türe ayrıca: “Adres Kayıt Sistemi (AKS) Yönetmeliği, uyarınca ikametlerini değiştiren vatandaşların 20 işgünü içerisinde İlçe Nüfus Müdürlüklerine başvurarak yeni adreslerini kayıt ettirmeleri gerekiyor. Zamanında adres kaydı yaptırmayanlar 320 TL, gerçeğe aykırı adres beyanında bulunanlara 660 TL para cezası uygulanıyor." dedi.

    Başkan TÜRE’nin yayımladığı mesaj aynen şöyledir:

    Sevgili Hemşerilerim,

    Bilindiği gibi Ülkemiz 2006 yılında hane halkı tabanlı adrese dayalı nüfus kayıt sistemine geçmiştir. Bu sistem kamu kaynaklarının etkin kullanımını ve adres standardı getirdiği için adres karmaşası sona ermiştir. Bu sistemde belediye hizmetlerinin yürütülmesi kolaylaşmıştır.

    İlçemizin daha iyi hizmet alabilmesi için her bir vatandaşımızın adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir. Aksi halde kaydı olmayan her vatandaş eksik gelire ve eksik hizmete neden olacaktır.

    Sevgili Hemşerilerim,

    Adrese dayalı çağdaş kayıt sistemi ile eziyete varan nüfus sayımları tarihe karışmış halkın somut durumunu gösterir istatistiki veri takibi kolaylaşmıştır. Sürekli güncellenen adres kayıt sistemi (AKS) ile ilçemizin nüfus ve yerleşim düzeyi internet ortamında her an görülebilmektedir.

    Anamur’da yaşadığı ve belediye hizmetlerinden faydalandığı halde adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde yer almayan vatandaşların acilen kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Adres kaydını yaptırmamış ya da değiştirmiş vatandaşların cezai duruma düşmemeleri ve resmi kurumlarda işlemlerinin aksamaması için adres beyanını vermeleri zorunludur.

    Adres Kayıt Sistemi (AKS) Yönetmeliği, uyarınca ikametlerini değiştiren vatandaşların 20 işgünü içerisinde İlçe Nüfus Müdürlüklerine başvurarak yeni adreslerini kayıt ettirmeleri gerekiyor. Zamanında adres kaydı yaptırmayanlar 320 TL, gerçeğe aykırı adres beyanında bulunanlara 660 TL para cezası uygulanıyor.

    İkamet ettiği adresi bilmeyen hemşerilerimiz Anamur Belediyesi Adres Kayıt Bürosuna başvurarak doğru adreslerini öğrenebilirler.

    Anamur’a sahip çıkmak,

    Kamusal gelir kaynağını arttırmak,

    Ve daha çok belediye hizmeti alabilmek için lütfen adres kaydınızı yaptırın.

    Mehmet TÜRE
    Anamur Belediye Başkanı

   

"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]