ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

ANAMUR
Tarihçe
Coğrafi Durum
Yönetim
Turizm ve Tarım

 

 

 

BERAT KANDİLİ ANSAYFASI

 

 

BERAT GECESİ-VEYİS ERSÖZ YAZISI

 

 

TARİHİN DİKİZ AYNASI

 

 

MİRAÇ KANDİLİ ÖZEL DOSYA

  

 

 

      MİRAÇ  NEDİR?

 

BABALAR GÜNÜ

ALTTA YER ALAN KONU BAŞLIKLARIMIZDAN DAHA ÖNCEKİ YAYINLARIMIZA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ:

-ON KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ

-ŞEHİT LUTFİ ÖZDEMİR

-ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK

-SEVGİLİLER GÜNÜ

-YENİ YIL

-TUNCELİ İSYANI SAPTIRILIYOR

-YİRMİÜÇ NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOSYASI

-REGAİP KANDİLİ

-ONDOKUZ MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

-NEVRUZ TÜRK'ÜN BAYRAMI

-ÖĞRETMENLER GÜNÜ

-MERSİN MİLLETVEKİLİ MEHMET ŞANDIR İSRAİL'İ ANLATIYOR

-KÜTÜPHANELER HAFTASI

-İSTİKLÂL MARŞIMIZIN KABULÜ

-ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

-ANNELER GÜNÜ

-ABD MALLARINI BOYKOT EDELİM

-BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ

-ANAMUR'A SAHİP ÇIKALIM

-TÜRKÇÜLER GÜNÜ

-OĞUZ BOYLARI (SOYUMUZ)

 

*********

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

     TANRIM BENİ TÜRK YARATTI

                                     “Kişi kavmini sevmekle kınanamaz.”
                                                                      
(Hz Muhammed)

    “Türk, Türkler, Türkiye Cumhuriyeti, Türk devleti, Türk yurdu, Türk tarihi, Türk kültürü, ATATÜRK” gibi sözleri duyunca kimileri kızarıp bozarıyor. Melez kafalılar, “Türküm! Ne mutlu Türk’üm diyene! Varlığım Türk varlığına armağan olsun!” diyen herkesi, “ırkçı/faşist” diye suçluyorlar. “Irkçı/faşist” karalamaları mevcut iktidarın da katkısıyla zirve yaptı. Millet ve Atatürk sevdalıları uydurma suçların hesabını veriyorlar. Bu yüzden Türk milliyetçileri şimdi psikolojik, sosyolojik, ekonomik, politik vb baskıların altındalar; rahatça, “Türküm!” bile diyemiyorlar..

      İlahiyatçı/Yazar-Yusuf DÜLGER

  __________________________

09.08.2010 tarihinde www.anamurunsesi.comyazdı.

 

      TANRIM BENİ TÜRK YARATTI

                          “Kişi kavmini sevmekle kınanamaz.”
                                                          
(Hz Muhammed)

   

    “Türk, Türkler, Türkiye Cumhuriyeti, Türk devleti, Türk yurdu, Türk tarihi, Türk kültürü, ATATÜRK” gibi sözleri duyunca kimileri kızarıp bozarıyor. Melez kafalılar, “Türküm! Ne mutlu Türk’üm diyene! Varlığım Türk varlığına armağan olsun!” diyen herkesi, “ırkçı/faşist” diye suçluyorlar. “Irkçı/faşist” karalamaları mevcut iktidarın da katkısıyla zirve yaptı. Millet ve Atatürk sevdalıları uydurma suçların hesabını veriyorlar. Bu yüzden Türk milliyetçileri şimdi psikolojik, sosyolojik, ekonomik, politik vb baskıların altındalar; rahatça, “Türküm!” bile diyemiyorlar.

          ***

    Birileri çıkıyor: “Kürt’üm!” diyerek bağırıp saldırıyor.

    Birileri, “hepimiz Ermeni’yiz” diyerek bizi yok sayıyor. Bir başkası: “Ben de Gürcü’yüm! Irkçılığı (Türk milliyetçiliğini kastediyor) ayaklarımın altında çiğniyorum” diye tehditler savuruyor. Başka sesler de yükseliyor: “Benim soyum Rum, benim ebem Arap!” sesleriyle koro dikleşiyor. Bunların ses tonu ve davranışlarına dikkat ederseniz, her birinin bir azınlık ırkçılısı ve isyancı olduğunu anlarsınız. Bunlar bir kasırga oluşturmuşlar hep Türk’e ve TC’ne çarpıyorlar, gönül ve vatanımızı kirletiyorlar.

    Beyler biz size niye Ermeni ve Kürtsün, neden Gürcü ve Rumsun demedik, demiyoruz! Neyimiz varsa paylaşıyoruz. Çok yerde sütün kaymağını siz yiyorsunuz. Senin Gürcistan, Ermenistan, Yunanistan gibi yerlerden gelerek Türkiye’de Gürcüyüm, Ermeni’yim, Rum’um demenden ben rahatsız olmuyorum da, benim Türkiye’de, “Türküm”! dememden sen niye rahatsız oluyorsun? Şimdiye kadar biz size: “Sen Gürcistan’a, sen Ermenistan’a, sen Yunanistan’a git” demedik. Dahası, biz bu devleti yaşatmaya çalışırken, siz casusluk yaptınız, biz sustuk. Siz Türkiye’yi bölmeye çalışırken biz koruduk. Unutmayın, başınızı sokacak bir eviniz, kendinizi kanıtlayacak bir kimliğiniz varsa, bizim kan ve emeğimize borçlusunuz.

    Soralım: Size rahatlık batıyor mu? Niye Türk isminden pireleniyorsunuz? Niye Türk bayrağını yırtıyor, Türk askerini öldürüyor, Atatürk’ün büstlerine hakaret ediyorsunuz? Neden “Anayasa’daki Türk ve Türklük" ile ilgili tüm sözcükler çıkarılsın diyorsunuz? Neden “Ne mutlu Türk’üm diyene” sözleri dağdan/taştan silinsin istiyorsunuz? Niçin andımız söylenmesin, askerlik kalksın, TSK tasfiye edilsin diye çırpınıyorsunuz. Niçin bunlardan rahtsızsınız, açıklar mısınız?

           ***

    Bizi bilmez sanmayın. Sizin amacınız Türk’ü/ Türklüğü bitirmektir. Melunluk yapıyorsunuz. TC’nin yıkılacağını, Türklerin devletsiz kalacağını, Türk’ün ayaklar altında ezileceğini sanıyorsanız, yanılıyorsunuz! Sanmayın ki TC örselendikçe küçülecek! Sanmayın ki Türkler sağ yanağından bir tokat yiyince sol yanağını, sol yanağından bir tokat yiyince sağ yanağını döndürecek! Bu asla olmayacak. Biliniz ki ihanetler Türk’ü bilinçlendiriyor. Biliniz ki Türk devleti bu saldırılarla ebedileşiyor!

    İçimizde bize saldıran bir grup daha var: Siyasal İslamcılar, Arapçılar. Bunların silahı “dindir, imandır.” Diyorlar ki: “Türk’üm demek ırkçılıktır. Devlet laik olmaz. Laikler kâfirdir. Yaşasın şeriat, kahrolsun Kemalist rejim…”

    Bunlar kara kafalı piyonlardır. Türk milleti ve TC’ni İslam’a aykırı bulanlar, Hucurât ve Rum surelerini okusunlar. Görecekler ki Yaratan’ın iradesinde “ırk ve millet gerçeği” var. Kendini “dindar/şeriatçı” diye lanse edenlerin çoğu sahteci ve çıkarcıdır. Bunların millet/din anlayışı bizi kabile hayatına/ Ortaçağ’a götürür. Bunlar, Kocatepe ve Sakarya savaşlarının Arap eteğiyle kazanılamayacağını bilmeliler. Çadır geleneğiyle TC’nin yönetilemeyeceğini bunlar öğrenmeliler.

        ***

    Allah’ım beni Türk yaratmış. Kanım Türk. Soyum Türk. Dilim Türk. Dağ ve ırmaklarımın adı Türkçedir. Destanlarımın kahramanları Türk’tür. Türkülerim Türk’ü söyler. Neyim varsa Türk’tür. Yani ben mecburen Türk’üm, Türk kalacağım.

    Sana ne ulan benim Türklüğüm? Sen ne isen o ol, karışma bana!

    Yaptığın hakaret ve ihanetler yeter artık!

    Milliyetçilik suçmuş, ulus devletlerin sonu gelesiymiş. Milliyetçilikten kurtulmak, evrensel olmak gerekirmiş. Barış için, ulusalcı düşüncelerin tasfiyesi gerekiyormuş.

    Şu soysuzluğa bakın siz. Şu veledi zinalara bakın hele!

    Milletleri millet olarak yaratan siz misiniz ki milletleri yok ediyorsunuz? Dünyanın yönetimini sizin gibi dört nankör meleze kim teslim etti de ahkâm kesiyorsunuz?

         ***

    Kemal Burkay denen kanun kaçkını bölücüyü Türkiye’ye getirttiler, Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı bu adamı incitmemek için Atatürklü Türk Bayrağını kapattılar. Atatürk karartıldı. Atatürk çuvallandı. TC yöneticilerinin bilgisiyle oldu bu.

    Zihinsel özürlü Mehmet’e “Ahmet” diye seslenseniz kızar. Kovandaki beyini kaybeden arılar dağılırlar. Bir karınca yuvasını bozan, o karıncaların saldırısına uğrar. Kafes kuşunu kafesin dışına çıkarsanız kafesin çevresinde dolanır. Kurt köpekleri başında bulundukları sürüyü kurda-kuşa karşı beklerler.

    Adımıza, yuvamıza ve yurdumuza karşı saldırılar sürerken, bu canlıların kendilerine gösterdikleri duyarlılığı biz de insan olarak kendimize göstereceğiz değil mi?

    Göstereceğiz. Millet ve devlet düşmanı nankör-liboş takımına bu diyarı yar etmeden göstereceğiz.

 

 

Yusuf DÜLGER
İlahiyatçı-Gazeteci-Yazar
yusuf.dulger@hotmail.com

 

BÖLÜM YAZILARI

DEFA OKUNMUŞTUR

Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]