ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

TARİH ve DOĞA
Doğal Güzellikler
    - Genel
    - Pullu Mesire Yeri
    - Kocaçay
    - Pınarlar
    - Plajlar
    - Yaylalar
Mamure Kalesi
Anamurium
Titiapolis
Yayınlarda Anamur
Mağaralar
Müze ve Diğer Tarihi Yapılar

 

PULLU ORMAN İÇİ MİLLİ PARKI


E–24 Karayolu ile Anamur’a gelirken Mamure kalesini ve Anamur’u gördüğünüz ilk yer Pullu tepesidir. Başınızı aşağıya doğru uzattığınızda ormanın denizin kumu ile birleştiğini, Akdeniz mavisi ile makinin ve çam ağaçlarının yeşilinin kaynaştığı mekânı görürüsünüz.

 

Denizle ormanın birleştiği ve sahilinde eşsiz kumsalı ile sizlere tabi güzellikleri sunan bir mekândır Pullu Orman İçi Milli Parkı.

 

 

Etrafı çevrilmiştir. Anamur-Bozyazı yönüne çıkışın 7. kilometresinden sağa doğru kamp alanının içine doğru girdiğinizde denizin kokusu ile ormanın kokusunu birlikte duyarsınız burada. Orman ve denizin böylesine bir armoni meydana getirdiği başkaca alanları bulmanız bir hayli güç. Akdeniz’in o nemli havasından, iyodundan kana kana ciğerlerinize çekmek için uygun mekân. Akdeniz ikliminin bütün özelliklerini duyumsarsınız Pulluda.

 

 

180 adet çadır kurulabilecek kapasitesi ve 30 karavanın park edebileceği imkânı sunar sizlere. Suyu, elektriği, alışveriş yerleri, WC’leri ile ihtiyaçları da karşılar. Ayrıca; pansiyon, lokanta, kafeterya, çadır, karavan, kabin ve duş hizmetleri vardır. Kapasite 1000–1500 kişiliktir. Korunaklı koyu ve deniz içindeki küçük adacıkları ile iyi bir yüzme alanıdır Pullu. Ayrıca çadırınıza buzdolabı ve elektriği de sağlayabilirsiniz. Üstelik çadır kurma ücretleri de çok uygun.

 

 

Günübirlik piknikçilerin de kullanabildiği alan sessizliği ve doğayı sevenler için uygun bir mekân.Anamur kumsallarına her yıl yavru yapmak için gelen caretta caretta yuvalarını ve bu yuvalardan çıkan yavrularla da tanıştırma imkânı sunar Pullu size. Doğa sevgisi ve çevre bilinci de gelişir böylece.

 

Bu arada Akdeniz Foklarının halen 25 kadarı Anamur- Bozyazı ve Aydıncık kıyılarında denizdeki hayatını sürdürmektedir. Dünyadaki sayısı da oldukça az olduğu için görmek herkese nasip olmaz. Kim bilir Pullu belki de sizleri Akdeniz Foku (monachus monachus)lardan biri ile de karşılaştırıverir.

 

 

Pullu Orman İçi Milli Parkında tatil yapmanın tadına doyamayacaksınız. Denizi, dağı ve yeşili birlikte yaşayacaksınız.

 

Anamur Bozdoğan köyündeki Pullu Orman İçi Milli Parkına(Pullu Kampinge) (0 324 Kodlu) 827 18 66 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Diğer kampların adresleri ve telefonları da aşağıda verilmiştir.

Anamur’daki Diğer Orman İçi ve Deniz Kenarı Kampları

Kampın adı
(Mocamp-Camping)

Adresi

Telefonu   
(Kod:0 324)

Pullu 1. Camping - Mocamp Bozdoğan Köyü Anamur-Mersin Karayolunun 7. Kilometresinde 8271866
Pullu 2. Camping - ( Dikilitaş ) Anamur-Mersin Karayolunun 8. Kilometresinde- Bozyazı Asfaltı Üzeri 8512240
Yalı Mocamp Siteler Mevkii- Anamur 8141435
Dragon Kamping Anamur-Mersin Karayolu 6. kilometre Bozdoğan Köyü- Mamure Kalesi Yanı 8271355
Paradise Camping Anamur-Mersin Karayolunun 4. Kilometresinde –Mamure Kalesi Yanı 8271775

   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]