ANAMUR'UN SESİ
"Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
arama   site haritası
 

 

 

          Anamur’a iktidarın müjdelerinden

    Anamur Ak Parti ilçe kongresi 15 Ocak 2012’de yapılmış, Ahmet Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri sandıktan ezici bir üstünlükle çıkmıştı. Birkaç gün önce seçilen yönetim kurulu üyeleri Anamur Öğretmenevinde düzenlenen yemekli bir basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. Uzunca bir zamandır yerel basında, haber sitelerinde köşe yazılarımız yayınlanıyor.

          01/02/2012 tarihinde www.anamurunsesi.com  yazdı.

__________________________________________________________________

              Anamur’a iktidarın müjdelerinden

    Anamur Ak Parti ilçe kongresi 15 Ocak 2012’de yapılmış, Ahmet Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri sandıktan ezici bir üstünlükle çıkmıştı. Birkaç gün önce seçilen yönetim kurulu üyeleri Anamur Öğretmenevinde düzenlenen yemekli bir basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. Uzunca bir zamandır yerel basında, haber sitelerinde köşe yazılarımız yayınlanıyor. Ama bir defa olsun toplantılarına davet edilmedik. Davetli olmadığımız herhangi bir programa askıntı olma lüksümüz yok. Bu nedenle Anamur Ak Parti’de olup bitenleri basına yansıyan şekli ile takip edebiliyoruz.

    Anamur Ak Parti yönetimin basın toplantısında, ilçe başkanı Ahmet Yıldırım ev sahibi olarak bir konuşma yapmış. Bu konuşmada bir anlamda bizim 14 Ocak 2012’de yayınlanan “Ak Parti ve MHP kongrelerine doğru” başlıklı yazımızda dile getirdiğimiz konulara cevap vermiş oldu. Bakın ne demişiz o yazımızda “Kongreye Devlet Bakanı ve Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan ve Ak Parti milletvekilleri de davet edilmiş olmalı. Bu nedenle gerek Devlet Bakanı Çağlayan’ın, gerekse milletvekillerinin seçim çalışmaları sırasında Anamur halkına verdikleri ucu bucağı belli olmayan sözlerin ve müjdelerin ne kadarının gerçekleştirildiği, ne kadarının yapılamadığının birileri tarafından gündeme getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

    Geçtiğimiz Mayıs ayında Devlet Bakanı Çağlayan, Ak Parti İlçe Başkanlığı kalabalık bir dinleyici topluluğuna yaptığı ve bizim de dinlediğimiz konuşmasında, Anamur’a 150 yataklı bir hastane, 200 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu, yeni bir iskele ve Aydıncık-Anamur arasında kalan yolun 2012 içinde biteceği sözünü vermiş, bolca alkışlanmış ve halkın gönlünde taht kurmuştu.

    Anladığımız kadarı ile Zafer Çağlayan hala çok seviliyor ve takdir ediliyor. Nitekim seçimlerden ve hükümetin kurulmasından sonra Anamur’dan ziyaretine giden STK temsilcilerine de hazırladıkları birçok projeye destek olacağını müjdelemişti. Bu arada Ak Partiden seçilen diğer milletvekili adaylarının seçim kampanyaları döneminde gittikleri yerlerde kimlere ne gibi sözler verdiğini hatırlatmak istemiyoruz bile.

    Umarız 15 Ocak 2012 kongresinde, Ak Parti Anamur ilçe delegeleri verilen sözleri ve müjdeleri Bakan ve milletvekillerine bir kere daha hatırlatır.”

    Ak Parti ilçe başkanı Ahmet Yıldırım’ın açıklamalarını yerel basından takip edebilirsiniz. Ancak biz önemli gördüğümüz bir bölümü size aktaralım.

    ”Hükümetimizin sağlık kapsamında verdiği hizmetler doğrultusunda Anamur'umuza kazandırdığımız 150 Yataklı Yeni Devlet Hastanemizin proje aşaması bitti, şuanda zemin etüdü yapılıyor ve en kısa zamanda ihaleye çıkarılarak yapımına başlanacak. Yeni devlet hastanemiz 25.000 metrekare alan üzerine yapılacak. Mevcut hastanemizin olduğu yere yapılacak olan hastanemizin yapımı kademe kademe olacağı için yapım aşamasında vatandaşlarımız sağlık hizmeti alırken hiçbir sorunla karşılaşmayacak.”

    İktidar partisinin Anamur’daki en yetkili makamından yapılan açıklama aynen böyle. Şimdi büyük küçük herkese şu soruları sormak istiyorum.

    1. Anamur’a yapılacak yeni hastanenin yeri halen hizmet vermekte olan hastane ve çevresi mi olmalıydı?

    2. Hastane için gerekli olan 25 bin metrekare alan burada var mı?

    3. Hastane bitişiğindeki Fatih İlköğretim Okulu ne olacak?

    4. Okulun arsası hastane için kullanılacaksa, okul nereye taşınacak?

    5. Fatih İlköğretim Okulu Anamur içindeki tek park olan Ergenekon Parkına mı taşınacak? 

 

 

Hüseyin ŞİNASİ
huseyinsinasi@gmail.com
Tel: 0505 5967372

Hüseyin ŞİNASİ'nin 2011'de Yayımlanmış Yazıları İçin TIKLAYINIZ...   

Hüseyin ŞİNASİ'nin 2012'de Yayımlanan Yazıları

Anamur'un ve Anamurluların Buluşma Adresi ve Gerçek Sesi..."
ANAMUR'UN SESİ

 
   

  Başa Dön 

Yazdır

 
 
 
Copyright © Tüm Hakları Saklıdır [Çınar Arıkan]